100 mln zł dziennego obrotu w Kantorze Walutowym Alior Banku

Pierwszy tydzień grudnia okazał się historyczny pod względem wymiany walut w internetowym Kantorze Walutowym Alior Banku. Platforma odnotowała rekordowy poziom obrotów dziennych, które osiągnęły wartość 100 mln zł.

W Polsce rynek internetowej wymiany walut przez klientów indywidualnych zaczął się rozwijać w 2011 roku, kiedy to we wrześniu weszła w życie tzw. ustawa antyspreadowa. Zezwala ona posiadaczom kredytów walutowych na spłacanie rat bezpośrednio w walucie obcej, zakupionej poza bankiem. Obecnie głównym celem wymiany waluty przez osoby prywatne w Internecie, poza spłatą kredytów walutowych, są: wyjazdy zagraniczne, zakupy w zagranicznych sklepach internetowych czy działania inwestycyjne. Ważną grupą osób wymieniających walutę w Internecie są także przedsiębiorcy – importerzy i eksporterzy – którzy kupują lub sprzedają walutę w celu rozliczenia się ze swoimi kontrahentami.

– 3 grudnia br. klienci Kantoru wymienili 100 mln złotych. Wynikało to przede wszystkim z dużej zmienności kursów po ogłoszeniu decyzji EBC w sprawie wysokości stóp procentowych. Znacząca część obrotu zrealizowana została dzięki automatycznym zleceniom walutowym, które umożliwiły klientom wykorzystanie mocnego wzrostu kursów walut. Oferujemy kilka rodzajów automatycznych zleceń, dzięki którym nie trzeba na bieżąco śledzić rynku walutowego ani też pamiętać o konieczności zawarcia transakcji w danym dniu – mówi Tomasz Dośpiał, dyrektor Działu Walutowych Platform Transakcyjnych. – Staramy się, aby tworzone przez nas narzędzia dostarczały realną wartość w postaci oszczędności środków oraz czasu klientów. Bardzo ważna jest dla nas także łatwość korzystania z aplikacji, która ma być narzędziem służącym zaspokojeniu rzeczywistych potrzeb klientów związanych z wymianą walut i dysponowaniem środkami  – dodaje Tomasz Dośpiał.

Kantor Walutowy Alior Banku jest pierwszym w Polsce bankowym kantorem internetowym. Platforma umożliwia klientom wymianę 14 walut w czasie rzeczywistym, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu z dowolnego miejsca, oferując konkurencyjne kursy, możliwość automatycznego zawierania transakcji, dokonywania darmowych przelewów oraz korzystania z bezpłatnych kart w najpopularniejszych walutach. Od momentu uruchomienia w 2012 r., z usług Kantoru Walutowego skorzystało już ponad 160 tys. klientów. Za pośrednictwem platformy dokonano ponad 3 miliony transakcji, których łączna wartość wyniosła ponad 20 miliardów złotych.

Więcej informacji na temat oferty internetowego Kantoru Walutowego Alior Banku znajduje się na stronie: https://kantor.aliorbank.pl/.

źródło: Alior Bank