2,9 PROC. DO 100 TYS. ZŁ NA 4 MIESIĘCZNEJ LOKACIE Z OKAZJI 4 URODZIN BGŻOPTIMA

Dokładnie 4 lata temu, w listopadzie 2011 roku wystartował BGŻOptima – pierwszy w Polsce bank internetowy specjalizujący się wyłącznie w pomnażaniu oszczędności. Od tego czasu zaufało mu ponad 170 tys. klientów. Aby uczcić rocznicę założenia pierwszego konta, BGŻOptima wprowadza do oferty specjalną „Lokatę urodzinową”. Pierwsze 4 tys. osób, które zdeponują na niej nowe środki, będą mogły liczyć na oprocentowanie w wysokości 2,9 proc. do kwoty 100 tys. zł.

Już od czterech lat klienci mogą znaleźć w ofercie BGŻOptima elastyczne i zawsze atrakcyjnie oprocentowane produkty depozytowe i inwestycyjne. Przy oprocentowaniu w wysokości 2,9 proc. w skali roku dla nowych środków do 100 tys. zł czteromiesięczna „Lokata urodzinowa” BGŻOptima należy do najlepszych obecnie ofert na rynku. Trzeba się jednak spieszyć, aby z niej skorzystać. Na takie warunki będzie mogło liczyć tylko pierwsze 4 tys. klientów, którzy założą w BGŻOptima nowe depozyty. Lokata dostępna jest zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych klientów.

– Polacy ciągle oszczędzają zbyt mało. Nam w ciągu tych czterech lat udało się przekonać do tego w BGŻOptima ponad 170 tys. osób. Bardzo nam zależy na ich lojalności, dlatego dbamy o to, aby nasza oferta zawsze pozostawała w czołówce rynkowej – mówi Piotr Marciniak, dyrektor zarządzający BGŻOptima.

BGŻOptima działa od początku w modelu direct. W momencie startu jako jedyny bank na polskim rynku umożliwił zawarcie umowy przez SMS i przelew weryfikacyjny, dzięki czemu cały proces odbywał się w 100 proc. zdalnie. Do dziś BGŻOptima nie prowadzi oddziałów, a wszystkie transakcje dokonywane w systemie bankowości elektronicznej są bezpłatne. Kluczowe produkty to konto oszczędnościowe, szeroka oferta depozytów od 1 do 24 miesięcy oraz czytelna oferta funduszy inwestycyjnych, oferowanych w ramach starannie wyselekcjonowanego panelu. Klienci mogą wybierać najlepsze dla siebie produkty inwestycyjne online, w ramach systemu bankowości transakcyjnej lub skorzystać z pomocy zespołu doświadczonych ekspertów inwestycyjnych.

Brak jakichkolwiek kosztów oraz zawsze konkurencyjne oprocentowanie sprawia, że konto oszczędnościowe BGŻOptima regularnie wygrywa rankingi na najlepszy produkt w tej kategorii. Na rynku wyróżniają się też, popularne wśród klientów BGŻOptima „Lokata bezkarna” i „Lokata elastyczna”. W przypadku pierwszej o atrakcyjności decyduje obok oprocentowania możliwość wypłaty odsetek nawet w przypadku zerwania lokaty przed terminem zapadalności. Podobnie „Lokata elastyczna” – choć dedykowana jest do długoterminowego oszczędzania (czas trwania depozytu to 24 miesiące), również umożliwia uzyskanie atrakcyjnych odsetek w momencie zerwania jej wcześniej.

BGŻOptima jest oddziałem BGŻ BNP Paribas. Szczegóły nowych produktów dostępne są na: www.bgzoptima.pl

źródło: Bank BGŻ BNP Paribas