5 lat mPotęgi: skorzystało z niej prawie 1 mln uczniów

W mFundacji prowadzimy program grantowy mPotęga już od 5 lat. Dzięki niemu prawie 1 mln uczniów miało szansę wziąć udział w nietypowych zajęciach z matematyki. Większość z nich pochodzi z małych i średnich miast oraz wsi. W ten sposób pomagamy wyrównywać szanse edukacyjne. Teraz rozpoczynamy nabór do szóstej edycji programu.

Program mPotęga działa już od 5 lat

W tym czasie przeznaczyliśmy na naukę matematyki ok. 5,5 mln zł. Z tych pieniędzy skorzystało 1 mln odbiorców (dzieci i młodzież) w ramach 774 projektów edukacyjnych. Nauczyciele i pasjonaci nauki spędzili z dziećmi i młodzieżą prawie 15 tys. godzin lekcyjnych.

Dużą część projektów zrealizowali nauczyciele z mniejszych miejscowości, rozsianych w całym kraju. Dzięki temu wiemy, że mPotęga jest tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

Piknik matematyczny: podsumowujemy poprzednią i otwieramy nową edycję

Jubileuszową edycję mPotęgi podsumowaliśmy na Pikniku matematycznym. Odbył się on tradycyjnie w dzień liczby Pi – 14 marca. Wzięli w nim udział uczestnicy piątej edycji – nauczyciele i uczniowie z całej Polski. Wspólnie rozwiązywaliśmy proste zagadki matematyczne i odkrywaliśmy naukę w Centrum Nauki Kopernik.

Jednocześnie, otworzyliśmy nabór do szóstej edycji mPotęgi.

Prosty wniosek online można złożyć na stronie www.mpotega.pl

Na zgłoszenia czekamy do 8 maja 2019 r.

Więcej o mPotędze

Pierwszą edycję ogłosiliśmy w 2014 r.

W 2016 r. mBank otrzymał za niego nagrodę Złotego Bankiera w kategorii „Bank wrażliwy społecznie”.

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Chcemy także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki aby przezwyciężyli rutynę i schematy. Liczymy, że można ją pokazać w kreatywny, atrakcyjny sposób. A to będzie impulsem dla dzieci, które polubią świat matematyki i logiki.

Najważniejsze fakty:

Programem grantowym obejmujemy dzieci uczące się co najmniej w klasach 4 – 8 szkoły podstawowej.

Wniosek mogą złożyć: szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki oraz grupy nieformalne z całej Polski.

Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki

Przyznajemy granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł.