5. PKO Bieg Charytatywny – pomagamy dzieciom w edukacji! Zapraszamy na ekologiczne pikniki

  • W sobotę 14 września na stadionach 12. miast w Polsce rozpocznie się 5. PKO Bieg Charytatywny oraz PKO Bieg Charytatywny Młodych.
  • W tym roku biegniemy dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, aby pomóc im w edukacji pozaszkolnej.
  • Zapraszamy na ekologiczne pikniki rodzinne.

Już 14 września 5. PKO Bieg Charytatywny! Bieg główny rozpocznie się o godzinie 10:00 a rywalizacja młodzieży – PKO Bieg Charytatywny Młodych o godzinie 12:00. Pomagać mogą także kibice wspierający swoje drużyny. Celem tegorocznego wydarzenia jest zebranie środków na edukację dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Zawodnicy, kibice, ambasadorzy, sympatycy PKO Biegu Charytatywnego, wszyscy spotkajmy się na ekologicznych piknikach rodzinnych.

5. PKO Bieg Charytatywny odbywający się pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbędzie się w Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu. Zadaniem uczestników startujących w pięcioosobowych sztafetach jest pokonanie, jak największej liczby okrążeń stadionu w ciągu godziny. Jest jeszcze szansa, by zapisać się na Bieg główny lub Bieg młodych.

Za zaangażowanie uczestników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na cel charytatywny, którym w tym roku jest wsparcie edukacji podopiecznych z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.

Edukacja pozaszkolna dzieci

PKO Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa, która z roku na rok gromadzi więcej uczestników. Dzięki nim, w ciągu czterech edycji PKO Biegu Charytatywnego, na posiłki dla dzieci, wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała już ponad 3 mln. zł. W tym roku celem będzie edukacja.

– Wiemy, jak ważna jest edukacja. Dlatego uznaliśmy, że po czterech latach nasze siły i środki przekierujemy na pozaszkolną edukację dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, bo tam najbardziej jej brakuje. Chodzi o alternatywne formy edukacji i o zajęcia pozalekcyjne. O to, żeby dzieci mogły chodzić, np. na lekcje baletu, robotyki, czy gry na pianinie, bo wszystko to może pomóc im w rozwoju. Ze statystyk wynika, że zaledwie 2 procent podopiecznych ośrodków szkolno-wychowawczych zdaje maturę. To właśnie chcielibyśmy zmienić. Dać młodzieży z domów dziecka możliwość pójścia na dodatkowe lekcje matematyki czy języków obcych. Ułatwić im dostęp do zajęć przygotowujących do egzaminów czy testów. To ważne dla ich przyszłości – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.  

Każdy może pomóc

W 5. PKO Biegu Charytatywnym pomagać mogą także kibice. Wystarczy, że będą się wyróżniać w dopingowaniu swojej drużyny biegowej. Liczą się aktywność, pomysłowość czy stroje. Zwycięskie drużyny kibiców będą mogły wskazać dowolny cel charytatywny, na który Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dodatkowe 10 tys. zł. Kibice mogą także wskazać 5. PKO Bieg Charytatywny, a wówczas dodatkowe środki trafią do puli przeznaczonej dla beneficjentów Biegu.

W tym roku każdy może wesprzeć cel PKO Biegu Charytatywnego, wpłacając dowolną kwotę korzystając z aplikacji IKOz funkcją „Pomagaj z nami” albo wpłacając środki na konto Fundacji PKO Banku Polskiego: 10 1020 1068 0000 1302 0282 5065.

Ekologiczne pikniki rodzinne

PKO Bieg Charytatywny to sportowe emocje, radość pomagania i wspólna zabawa. W tym roku, na każdym stadionie z 12. miast przygotowano specjalne ekologiczne pikniki rodzinne, które wszędzie rozpoczną się od godziny 11:00. Na uczestników, w poszczególnych strefach czekają wyjątkowe atrakcje dla całych rodzin. Każdy będzie mógł sprawdzić swoją zwinność czy kondycję, zagrać w gigantyczną wersję znanej gry, skosztować zdrowych dań ze specjalnego menu, a także dowiedzieć się, co zrobić, żeby stać się bardziej eko. Na najmłodszych czekają malowanki, a na wszystkich – strefa relaksu.

Zapraszamy na 5. PKO Bieg Charytatywny i pikniki rodzinne!
Białystok – Stadion lekkoatletyczny w Zespole Obiektów Sportowych „Zwierzyniec”, ul. 11 Listopada 28
Bydgoszcz – Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, ul. Gdańska 163
Koszalin – Stadion lekkoatletyczny „Bałtyk”, ul. Andersa 16
Kraków – Miejski Ośrodek Sportu Kraków „Wschód”, Os. Szkolne 39
Lidzbark Warmiński – Stadion Miejski, ul. Bartoszycka 24
Lublin – Stadion MKS „Start”, al. Józefa Piłsudskiego 22
Łódź – Stadion AZS Łódź, ul. Lumumby 22/26
Poznań – Stadion Golęcin, ul. Warmińska 1
Ruda Śląska – Stadion Lekkoatletyczny, ul. Czarnoleśna 12
Słupsk – Stadion 650-lecia, al. Antoniego Madalińskiego
Warszawa – Stadion AWF Warszawa, ul. Marymoncka
Wrocław – Stadion AWF Wrocław, al. I.J. Paderewskiego
Więcej o PKO Biegu Charytatywnym i programie „PKO Biegajmy razem” na:
https://pkobiegcharytatywny.pl/
www.bankomania.pkobp.pl/sport
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem
www.twitter.com/biegajmy_razem