W poniedziałek rozpoczęła sie ostatnia tura ferii. Wolne teraz mają dzieci z czterech województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Jak co roku, poza wyjazdami w polskie góry, w poszukiwaniu doskonałych warunków śniegowych, wiele osób wybiera na ferie alpejskie kurorty. Polisa narciarska, obejmująca ochroną osoby amatorsko uprawiające sporty zimowe, jest bardzo ważna szczególnie dla spędzających ten czas za granicą.
Wybierając się na zimowy urlop warto zdecydować się na ubezpieczenie z odpowiednim zakresem do planowanej aktywności, dzięki któremu będziemy chronieni nie tylko od następstw nieszczęśliwych wypadków, ale również otrzymamy pomoc assistance, gdy okaże się potrzebna.
Doskonale wiemy, że nieprzewidziane zdarzenia, jak choroba czy załamanie pogody potrafią skutecznie zepsuć podróż, dlatego ubezpieczenie turystyczne w Generali wyposażyliśmy w bardzo szeroki zakres usług assistance. Zależy nam, aby klienci wybierający się na zimowy urlop mieli poczucie, że mogą liczyć na nasze wsparcie i czuli się dobrze chronieni, nawet jeśli zawiodą ich warunki atmosferyczne czy doznają kontuzji – podkreśla Arkadiusz Wiśniewski, Członek Zarządu Generali Polska.
Pakiet Assistance Exclusive w ubezpieczeniu dla narciarzy przygotowanym przez Generali gwarantuje m.in. świadczenie, gdy z powodu niekorzystnych warunków pogodowych zamknięte zostaną trasy narciarskie. Generali zwraca także koszty wypożyczenia sprzętu narciarskiego czy zakupu niewykorzystanego karnetu na wyciąg, jeżeli ubezpieczony zachoruje lub ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi. Ubezpieczony może liczyć również na nowe zakwaterowanie, jeśli w przypadku zejścia lawiny dostęp do ośrodka narciarskiego, w którym przebywa, będzie zablokowany.
Jazda na nartach czy desce snowboardowej często może zakończyć się kontuzją zarówno dla poczatkujących, jak i doświadczonych miłośników tych sportów. Koszty leczenia, szczególnie za granicą, mogą być bardzo wysokie. Mimo, że w krajach Unii Europejskiej można posługiwać się kartą EKUZ, to zapewnia ona świadczenia takie, jakie są dostępne w ramach publicznej opieki zdrowotnej w danym kraju. Dodatkowo karta nie pokrywa kosztów związanych z transportem poszkodowanego do Polski. EKUZ nie chroni również, jeśli konieczne będzie przeprowadzenie akcji poszukiwawczej lub ratunkowej w górach.
Włochy i Austria należą do najpopularniejszych destynacji Polaków uprawiających sporty zimowe. Jednocześnie znajdują się w pierwszej dziesiątce najdroższych krajów pod względem leczenia ambulatoryjnego, dlatego tak istotne jest, aby nasza polisa miała odpowiednią sumę ubezpieczenia, która w razie potrzeby pokryje pełne koszty niezbędnego leczenia. Przy wyjeździe na narty za granicę rekomendujemy wybór sumy kosztów leczenia od 300 000 zł. Taka kwota powinna pozwolić na skorzystanie z leczenia szpitalnego, wykonie badań, czyzabiegów, a także bezpieczny powrót do domu – zauważa Arkadiusz Wiśniewski.
Wystarczy chwila nieuwagi, by na trasie podczas zjazdu wydarzył się wypadek. W takiej sytuacji warto mieć ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, w ramach którego możliwe będzie pokrycie kosztów związanych ze zniszczeniem sprzętu, leczenia i rehabilitacji poszkodowanego innego użytkownika stoku.
Zakres polisy Generali można również rozszerzyć o ubezpieczenie kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej. Dodatkowo warto objąć ochroną bagaż czy sprzęt sportowy. Dla wszystkich, którzy doskonałych warunków narciarskich zdecydowali się szukać za granicą, Generali zapewnia całodobową profesjonalną obsługę telefoniczną w języku polskim.