Innowacje medyczne w PZU Zdrowie

Otwarcie nowych placówek, własna sieć diagnostyczna, uruchomienie pierwszej w Polsce Wirtualnej Przychodni i gabinetu telemedycznego – miniony rok to czas wyjątkowo intensywnego rozwoju PZU Zdrowie. Po przejęciu jednej z największych sieci ambulatoryjnych Falck i największej pod względem liczby pracowni diagnostycznych spółki Tomma Diagnostyka Obrazowa, mamy już infrastrukturę medyczną liczącą 130 placówek własnych i 2200 placówek partnerskich.

PZU Zdrowie chce wyznaczać najwyższe standardy opieki zdrowotnej w Polsce, a jednym z jej kluczowych elementów jest profilaktyka. Rozszerzenie sieci placówek o nowe pracownie diagnostyczne pozwala jeszcze szybciej i jeszcze skuteczniej pomagać pacjentom w rozpoznawaniu i wczesnym wykrywaniu groźnych schorzeń. Daje możliwość badań profilaktycznych na najlepszym sprzęcie, m.in. rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej.

Wygodzie pacjentów z powodzeniem służy Wirtualna Przychodnia, którą uruchomiliśmy jako pierwsi w Polsce. Jest to portal, dzięki któremu pacjent może bez wychodzenia z domu przejść pełen proces medyczny – zasięgnąć porady lekarza, omówić z nim wyniki badań, otrzymać skierowanie na badania albo receptę na leki i zamówić je do odbioru w wybranej aptece.

Julita Czyżewska,
prezes Zarządu PZU Zdrowie

Zależy nam, aby ułatwić pacjentom dostęp do lekarza. Szczególnie mieszkańcom mniejszych miejscowości, rodzicom z małymi dziećmi, osobom starszym, niepełnosprawnym czy podróżującym poza Polską, a więc wszystkim, dla których przyjście do przychodni może być utrudnione. Dlatego uruchomiliśmy Wirtualną Przychodnię. Telemedycyna to nowoczesna i jedna z najprężniej rozwijających się form opieki zdrowotnej. Mamy nadzieję, że wspierając rozwój usług telemedycznych, pomożemy także lekarzom efektywniej wykorzystać ich czas pracy i usprawnić działanie tradycyjnych placówek medycznych.

Wirtualna Przychodnia jest dostępna dla wszystkich – także osób nieposiadających ubezpieczenia zdrowotnego PZU – przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, za pośrednictwem strony internetowej https://www.pzuzdrowie.pl/wirtualna-przychodnia. Średni czas oczekiwania na poradę wynosi zaledwie kwadrans. W wielu standardowych przypadkach Wirtualna Przychodnia pozwala zastąpić tradycyjne wizyty lekarskie i zaoszczędzić pacjentom czas.

Równie wygodnym rozwiązaniem jest również uruchomiony w Polsce jako pierwszy gabinet telemedyczny, w którym pacjent w pewnym sensie bada się sam. Może wykonać diagnostykę za pomocą aparatury telemedycznej i konsultować wyniki z lekarzem poprzez połączenie wideo. Pacjent ma do dyspozycji intuicyjny w obsłudze sprzęt telemedyczny : cyfrowy stetoskop, EKG, kamerę do badania gardła, ucha i skóry, ciśnieniomierz, pulsoksymetr i termometr.

Wizyta w gabinecie telemedycznym jest porównywalna do wizyty w tradycyjnej placówce. Umożliwia diagnozowanie wielu powszechnych schorzeń. Pacjent natychmiast dostaje informację o stanie swojego zdrowia i dalsze zalecenia. To świetne rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy odkładają badania profilaktyczne na później. Wizyta w gabinecie telemedycznym zlokalizowanym w miejscu pracy może być dobrym impulsem do podjęcia dalszych działań.

Wirtualna Przychodnia i gabinet telemedyczny to dopiero początek. PZU Zdrowie pracuje nad kolejnymi udogodnieniami dla pacjentów opartymi na nowoczesnych technologiach. Zamierza je ogłosić już w tym roku.

PZU Zdrowie to jeden z największych operatorów medycznych w Polsce. Ma placówki, własne i partnerskie, w niemal 600 miastach w Polsce. Współpracuje z kilkudziesięcioma szpitalami i ponad połową aptek w kraju. Oferuje pomoc ponad 2200 lekarzy przeszło 50 specjalizacji.

ŹRÓDŁOPZU