Obywatele Ukrainy jeszcze łatwiej założą Konto Przekorzystne w Banku Pekao

Do założenia Konta Przekorzystnego w Banku Pekao przez uchodźcę z Ukrainy wystarczą teraz tylko paszport grażdanina wraz z zaświadczeniem o nadaniu numeru Pesel oraz oświadczeniem uchodźcy.

Dotychczas dokumentami wymaganymi do otwarcia rachunku osobistego przez obywatela Ukrainy w Banku Pekao były paszport międzynarodowy (z transkrypcją na język łaciński) lub karta pobytu lub ukraiński dowód osobisty ID Card lub tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca. Jednak praktyka pokazała, że nie każdy uchodźca z Ukrainy posiada ze sobą te dokumenty. Dlatego Bank Pekao zdecydował, że założenie jego flagowego konta osobistego – Konta Przekorzystnego – będzie możliwe na podstawie paszportu grażdanina bez transkrypcji na język łaciński (jest to lokalny ukraiński dowód tożsamości) wraz z zaświadczeniem o nadaniu numeru Pesel oraz oświadczeniem uchodźcy.

Bank Pekao już 1 marca wprowadził specjalną ofertę dla obywateli Ukrainy, w ramach której prowadzenie konta, karty, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i zagranicą oraz przelewy na Ukrainę są bezpłatne – dotyczy to zarówno transakcji dokonywanych przez klientów indywidualnych, jak i firmowych. Bank nie pobiera również żadnej marży ani opłat za wymianę walut przy transakcjach kartą do konta za granicą.

Bank Pekao także dla ukraińskich przedsiębiorców przygotował – niezależnie od ich wielkości – specjalną ofertę za 0 zł. Bank nie pobiera opłat za rachunki firmowe, karty debetowe oraz zapewnia przedsiębiorcom pełną i darmową obsługę gotówkową oraz w bankowości elektronicznej.

Warto zauważyć, że Bank Pekao już od dłuższego czasu ma w swojej ofercie dla klientów indywidualnych aplikację mobilną PeoPay i bankowość internetową Pekao24 w języku ukraińskim oraz obsługę w tym języku z konsultantami infolinii banku pod numerem +48 22 591 22 20.

Dodatkowo Bank Pekao, który jako agent rozliczeniowy obsługuje w Polsce transakcje kartami płatniczymi wydanymi m.in. przez banki ukraińskie zarówno w swoich bankomatach, jak i swoich terminalach POS w związku z działaniami wojennymi w Ukrainie zdecydował o zwolnieniu tych transakcji z dodatkowych kosztów przewalutowania. W tym celu dla kart wydanych przez banki ukraińskie wyłączył usługę przewalutowania transakcji (Dynamic Currency Conversion).

ŹRÓDŁOBank Pekao S.A.