„Aktywne przejścia dla pieszych” Fundacji PZU wybudowane

Fundacja PZU poprawiła bezpieczeństwo pieszych w lokalizacjach zgłoszonych w ogólnopolskim konkursie „Aktywne przejścia dla pieszych”. Właśnie zakończono prace modernizacyjne 20 niebezpiecznych przejść, wytypowanych przez użytkowników, a zgłoszonych przez zarządców dróg i samorządy. Konkurs jest częścią kampanii Fundacji PZU „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.

Każde z przejść wyposażono w specjalne maty antypoślizgowe, skracające drogę hamowania. Zainstalowano także system świetlny, który uruchamia się w momencie, gdy pieszy znajduje się w pobliżu przejścia. Ponadto na przejściach ulokowano zestaw ośmiu stale świecących „kocich oczek”, które pozwalają kierowcy dostrzec przejście ze znacznej odległości.

Zmodernizowane przejścia znajdują się w Sędziszowie Małopolskim, Bezrzeczu, Mysłowicach, Zawadzkim, Markach, Skale, Myszkowie, Kobyłce, Karpaczu, Sieradzu, Witnicy, Olsztynie, Brzesku, Chełmży, Zielonce, Woli Podłężnej, Solance, Sierczy, Gołańczy i Miechowie. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. W ciągu miesiąca zgłoszonych zostało ponad 340 niebezpiecznych lokalizacji, na które internauci oddali łącznie ponad 6 mln głosów.

 PZU_SWD_Inforgafika.jpeg

Celem kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” i realizowanych działań jest zwrócenie uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, a przede wszystkim pieszym. To właśnie z myślą o nich w tym roku Fundacja PZU zaangażowała się w budowę aktywnych przejść dla pieszych. Wierzymy, że ich powstanie w realny sposób przełoży się na poprawę bezpieczeństwa pieszych na polskich drogach – mówi Izabela Rakuć-Kochaniak, prezes Fundacji PZU.

Mapa wszystkich zmodernizowanych przejść znajduje się na stronie www.stopwariatom.pl

Patronat nad konkursem objęły Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP oraz Związek Miast Polskich.

źródło: PZU