Alior Bank Liderem Informatyki w konkursie „Computerworld”

Alior Bank uzyskał tytuł Lidera Informatyki 2018 w 22. edycji konkursu organizowanego przez magazyn „Computerworld”. Głównymi kryteriami wyboru jest biznesowa wartość projektów dostarczanych przez IT oraz ich innowacyjność. W imieniu Alior Banku nagrodę odebrał Robert Stokłosa, Lider Tribe Ryzyka Monitoringu i Windykacji.

Celem konkursu „Computerworld” jest promowanie najlepszych i najbardziej dojrzałych projektów teleinformatycznych realizowanych przez firmy i instytucje publiczne w Polsce, których działania wyróżniają się innowacyjnością oraz biznesową wartością dodaną. Tytuł Lidera Informatyki tegorocznej edycji konkursu przyznano Alior Bankowi za wdrożenie własnej metodyki zarządzania zasobami IT oraz realizację  innowacyjnych projektów IT, dzięki którym Alior Bank stale utrzymuje się w czołówce firm będących liderami technologicznymi na rynku finansowym.

Projekt AGILOR, szczególnie dostrzeżony przez kapitułę konkursu,  jest odpowiedzią na sukcesywnie wdrażaną przez Alior Bank strategię „Cyfrowego buntownika”. Jesteśmy niezmiernie dumni z przyznanej przez „Computerworld” nagrody, ponieważ dostrzegamy, że rynek docenia nasze zaangażowanie w rewolucję technologiczną w bankowości, a sukces w tym konkursie oznacza, że świetnie radzimy sobie w dobie nowych technologii. Dzięki niej mamy apetyt na jeszcze więcej i będziemy starać się pozostać pionierem w tej dziedzinie – powiedział w imieniu wszystkich osób zaangażowanych w projekt Robert Stokłosa, Lider Tribe Ryzyka Monitoringu i Windykacji.

Strategia „Cyfrowego Buntownika” prowadzi Alior Bank do ważnej kompleksowej przemiany. Technologicznie Alior Bank był zawsze liderem w zakresie nowoczesnych rozwiązań IT wdrażanym dzięki własnym  zespołom o wysokich kompetencjach. Teraz pracujemy aby „Cyfrowy Buntownik” był kompletny również w zakresie efektywnego wykorzystania technologii, zwinnych metod pracy jak również wysokiej znajomości nowoczesnych narzędzi przez wszystkich pracowników banku.  „Buntownik” przechodzi zmianę kulturową, aby być kompletnym, dojrzałym cyfrowym przedsiębiorstwem finansowym, które sprosta wymaganiom zmieniającego się rynku oraz da najlepsze produkty dla każdego klienta. Otrzymany tytuł jest miłą nagrodą podkreślającą naszą pozycje Lidera w procesie wykorzystania technologii IT oraz kreowaniu nowoczesnego przedsiębiorstwa  – podkreśla Wiceprezes Zarządu Banku nadzorująca Pion IT, Operacji i Bezpieczeństwa – Agata Strzelecka.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbyło się podczas Spotkania Finałowego Lider Informatyki 2018 połączonego z serią wykładów o tematyce nowoczesnych rozwiązań IT w bankowości, administracji publicznej, handlu i przemyśle w poniedziałek, 24 września 2018 r.