Alior Bank udostępnia przedsiębiorcom nowe rozwiązania na portalu Zafirmowani.pl

Alior Bank udostępnił przedsiębiorcom nowe funkcjonalności na portalu Zafirmowani.pl – kalkulator kredytowy i wyszukiwarkę dotacji unijnych. Dzięki nim klienci będą mogli w szybki i łatwy sposób wstępnie sprawdzić zdolność kredytową swojej firmy oraz wyszukać najważniejsze informacje o interesujących ich dotacjach.

Kalkulator kredytowy umożliwia sprawdzenie, bez żadnych zobowiązań, jaką kwotę kredytu może uzyskać firma w Alior Banku. Po uzupełnieniu podstawowych danych finansowych firmy (przychód za ostatni zamknięty rok obrachunkowy, zysk za poprzedni zamknięty rok obrachunkowy i aktualne zobowiązania kredytowe), klient otrzymuje informację na temat wysokości kredytu jaki może otrzymać. Jeśli wyliczona suma usatysfakcjonuje przedsiębiorcę, będzie on mógł od razu złożyć wniosek kredytowy online i dołączyć wymagane dokumenty. Cały proces jest szybki i wygodny, a środki na koncie firmowym zostaną udostępnione nawet w ciągu 24h od podpisania umowy.

W przypadku wyszukiwarki dotacji unijnych, przedsiębiorca po wprowadzeniu interesującej go kwoty dofinansowania i uzupełnieniu zaledwie czterech wymaganych pól uzyskuje dostęp do szczegółowych danych na temat interesującej go dotacji, która obowiązuje w jego lokalizacji. Należy jednak pamiętać, że dotacje unijne pokrywają jedynie część kosztów projektu – pozostałe środki przedsiębiorca musi zapewnić jako tzw. wkład własny.

Słuchamy głosu naszych klientów i staramy się wspierać ich w budowaniu biznesu, tworząc innowacyjne rozwiązania dopasowane do ich potrzeb na każdym etapie działalności. W Alior Banku zdajemy sobie sprawę, jak istotnym elementem dla rozwijających się firm jest pozyskanie finansowania, dlatego chcąc uprościć ścieżkę wnioskowania o kredyt, nieustannie rozwijamy portal zafirmowani.pl, którego główną ideą jest zapewnienie wsparcia wszystkim przedsiębiorcom – mówi Ewa Małecka, Dyrektor Działu Usług Dodanych w Alior Banku.

Portal Zafirmowani.pl to innowacyjne rozwiązanie skierowane do nowych i dotychczasowych klientów z segmentu mikro i małych firm – zarówno tych z długą historią prowadzenia działalności gospodarczej, jak i start-upów. Serwis zapewnia profesjonalne wsparcie w prowadzeniu i rozwijaniu działalności gospodarczej, udostępniając przedsiębiorcom szereg rozwiązań ułatwiających prowadzenie firmy jak np. bezpłatną aplikację księgową z możliwością generowania niezbędnych dokumentów księgowych, w tym obowiązkowych plików JPK,  podatkowej księgi przychodów i rozchodów czy ewidencji zakupów i sprzedaży VAT. Portal pozwala również m.in. na wystawianie faktur, naliczanie odpisów amortyzacyjnych oraz, dzięki integracji z bazą REGON oraz CEIDG, zaciągania danych kontrahentów na podstawie numeru NIP.

Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie internetowej Zafirmowani.pl.