Analitycy ING docenieni przez Parkiet

Redakcja Parkietu przyznała nagrody Byki i Niedźwiedzie 2015 dla najlepszych analityków na rynku. Analitycy ING Securities zwyciężyli w kategorii „Analityk techniczny” i „Analityk foreksowy”.

Tytuł „Analityk techniczny” 2015 roku otrzymał Mateusz Stencel, makler – analityk ING Securities, który zwyciężył w rywalizacji w typowaniu spółek do technicznego portfela Parkietu. Brał udział we wszystkich 12 typowaniach i uzyskał skumulowaną stopę zwrotu 23 proc. Siedem wytypowanych przez niego firm przyniosło zysk, a straty na pozostałej piątce nigdy nie przekroczyły 10 proc.

Tytuł „Analityk foreksowy” 2015 roku otrzymał Krzysztof Wańczyk, analityk ING Securities. Krzysztof brał udział w dziesięciu edycjach portfela foreksowego Parkietu, prognozując zachowanie walut, indeksów oraz surowców. W siedmiu przypadkach zakończył rywalizację z dodatnim wynikiem. Inwestor, który co miesiąc naśladował ruchy eksperta (zamykając pozycje pod koniec każdego miesiąca i otwierając nowe na początku kolejnego), mógł zarobić 25,96 proc.

źródło: ING Bank Śląski