Aplikacja ING Business na zegarki z Android Wear

ING Bank Śląski udostępnił aplikację dla firm na zegarki z systemem operacyjnym Android Wear. To pierwsza aplikacja bankowa na świecie zaprojektowana w formie tarczy zegarka.

ING Bank Śląski zrezygnował z typowej aplikacji na zegarek, w jej miejsce projektując dedykowaną tarczę zegarka (tzw. watchface) z funkcjami bankowymi. Dzięki temu klient nie musi za każdym razem uruchamiać aplikacji – informacje są stale prezentowane bezpośrednio na tarczy. Aplikacja, oprócz prezentowania godziny i daty, wyświetla liczbę zleceń do podpisania oraz wskaźnik salda w postaci paska postępu wypełniającego krawędź tarczy zegara.

To kolejne rozwiązanie na smartwatche przygotowane przez ING Bank Śląski dla klientów korporacyjnych. W lipcu tego roku bank udostępnił aplikację na Apple Watch. Wdrożenie narzędzia na platformę Google’a było naturalnym krokiem, ze względu na dużą dostępność tych urządzeń w Polsce. Tarczę ING może zainstalować każdy posiadacz zegarka Android Wear – nie musi być klientem banku.

Udostępniona w czerwcu nowa wersja aplikacji mobilnej ING Business na smartfony wprowadziła wiele usprawnień. Logowanie do aplikacji jest szybsze i prostsze, a nowy ekran pulpitu umożliwia szybki podgląd sald na rachunkach i podpisywanie zleceń. Nowe menu może być spersonalizowane według potrzeb użytkownika, umożliwiając szybkie przejście do najczęściej wykonywanych operacji i transakcji. Dodatkowo zmieniono całą grafikę w aplikacji zgodnie z obecnymi trendami w zakresie user experience.

ING Business na zegarki z systemem Android Wear można zainstalować po pobraniu wersji na telefon. Aplikacja ING Business na smatfony jest dostępna w sklepach Apple AppStore, Google Play, Windows Phone oraz BlackBerry World.

źródło: ING Bank Śląski