AXA i NoRiskNoFun mają ubezpieczenie dla narciarzy na polskich stokach

To pierwszy w Polsce pakiet ubezpieczeniowy specjalnie dla narciarzy na polskich stokach

     • Pierwszy w Polsce pakiet ubezpieczeniowy specjalnie dla narciarzy na polskich stokach
• NNW + koszty leczenia i rehabilitacji w wyniku NNW + OC + sprzęt sportowy
• Proponowany przy zakupie ski-passów za 5 zł i 7 zł za dzień

Magdalena Oszczak, menedżer ds. ubezpieczeń turystycznych w AXA TUiR:

„Statystyczny Polak, choć ubezpiecza się już na wysokie sumy, gdy wyjeżdża za granicę, to jednak nie kupuje żadnego ubezpieczenia na wyjazd narciarski w kraju. Według nas, po pierwsze, w razie wypadku liczy na NFZ, ale też dlatego, że nie było do tej pory na rynku dostępnych pakietów dedykowanych takim osobom. Wspólnie z agencją ubezpieczeniową NoRiskNoFun właśnie zaczęliśmy je oferować przy zakupie ski-passów. To w naszej ocenie ostatni moment przed wyjściem na stok na przypomnienie narciarzom, że warto się ubezpieczyć.

Ubezpieczenie sprzedawane jest w recepcji hotelu Bania i w kasach hotelowych. Może je kupić każdy, kto o tym zapomniał, nawet jeśli ma już ski-pass. Obejmuje wypłatę pieniędzy w razie nieszczęśliwego wypadku do 50 tys. zł, koszty leczenia do 2,5 tys. zł, koszty rehabilitacji do 2,5 tys. zł, odpowiedzialność cywilną związaną z amatorską jazdą na nartach do 30 tys. Zł oraz rekompensatę za zniszczenie lub kradzież sprzętu sportowego do 3 tys. zł. Kompleks Bania jest jednym z największych i najbardziej uczęszczanych stoków narciarskich w polskich górach. Liczymy więc na to, że dotrzemy do sporej grupy turystów. Oczywiście w ten sposób zamierzamy zwiększyć zasięg i wielkość sprzedaży naszych ubezpieczeń turystycznych, ale też zależy nam na walorze edukacyjnym tego programu. To pionierskie rozwiązanie, ale zainteresowanie operatorów stacji już teraz jest duże.”

Składka w wariancie z wypłatą 20 tys. zł w razie wypadku wynosi 5 zł dziennie, a w wariancie z wypłatą 50 tys. zł – 7 zł dziennie.

źródło: AXA