Bank BGŻ BNP Paribas pomoże pomysłodawcom zbudować fintechowy startup

Bank BGŻ BNP Paribas jest partnerem X edycji spotkania Startup Weekend Warsaw, którego tegoroczna tematyka poświęcona będzie zagadnieniu Fintech&Blockchain. Już w najbliższy weekend (20-22 października), w ramach Startup Weekend Warsaw, eksperci Banku BGŻ BNP Paribas pomogą młodym pomysłodawcom zmienić ich innowacyjny pomysł w startup i przygotować plan jego realizacji. Przez trzy dni, pod okiem m.in. ekspertów Banku, będą pracować nad stworzeniem podstaw nieszablonowego rozwiązania oraz skorzystają z merytorycznego wsparcia w dopracowaniu modelu biznesowego. 

Bank BGŻ BNP Paribas po raz kolejny wesprze pomysły młodych pomysłodawców, których głównym kapitałem jest innowacyjność rozwiązań oraz niestandardowy sposób myślenia. W czerwcu tego roku Bank m.in. po raz drugi zorganizował w Warszawie Hackathon, podczas którego wybrane startupy z Europy Środkowej pracowały nad nowoczesnymi rozwiązaniami dla bankowości. Dotychczasowi uczestnicy, w tym firma Billon oraz zwycięzca II edycji warszawskiego Hackathonu firma Querona, są coraz bardziej doceniani na rynku finansów. Firma Billon otrzymała grant w wysokości 2 mln euro z Unii Europejskiej na rozwój i uruchomienie platformy płatności e-commerce bez pośredników, a Querona – zaproszenie do półrocznego programu akceleracyjnego we współpracy z Bankiem BGŻ BNP Paribas.

 Startupowe fintechy stają się coraz bardziej istotne w branży finansowej. Dla nas Startup Weekend Warsaw to znakomita platforma do inspirujących spotkań z ambitnymi pomysłodawcami działającymi w branży fintech, które potrafią spojrzeć na problemy bankowości w sposób kreatywny i nieszablonowy. Naszym nadrzędnym celem jest zachęcenie młodych ludzi do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, które pomogą w podejmowaniu wyzwań i realizacji celów biznesowych naszego Banku – mówi Piotr Widacki, dyrektor zarządzający w Banku BGŻ BNP Paribas. Jestem przekonany, że nasi eksperci przekażą uczestnikom wiedzę biznesową, niezbędną do opracowania ciekawych zagadnień z dziedziny finansów. Z pewnością będzie to niezwykle inspirujący czas zarówno dla młodych pomysłodawców, jak i dla nas – dodaje Piotr Widacki.

Bank BGŻ BNP Paribas ma już za sobą pierwsze spotkania z młodymi pomysłodawcami, którzy tworzą nowe technologie dla sektora agro. Już niebawem odbędą się kolejne.

Startup Weekend Warsaw to inicjatywa, która aktywnie wspiera rozwój polskiej gospodarki cyfrowej poprzez konsekwentne budowanie cyfrowych i kreatywnych społeczności wokół przedsiębiorczości. Uczestnikom dostarcza wiedzę oraz networking, a partnerom oferuje dostęp do środowisk innowacyjnych. W ciągu 54 godzin uczestnicy przygotują fundamenty startupu, prototyp usługi, narzędzia, czy serwisu. Ideą spotkania jest współpraca zespołów składających się ze specjalistów różnych dziedzin: programowania, marketingu oraz grafiki. Warsaw Startup Weekend w Polsce organizowany jest od 2011 roku.