Bank BNP Paribas partnerem 3. Kraków Green Film Festival

Bank BNP Paribas Polska jest głównym sponsorem trzeciej edycji Kraków Green Festival, który odbędzie się w dniach 16-23 sierpnia 2020 r. KGFF to międzynarodowy festiwal filmów ekologicznych, który gromadzi najlepsze produkcje z całego świata. Ideą wydarzenia jest edukacja i promowanie proekologicznych postaw poprzez film oraz dyskusje, panele i inne wydarzenia towarzyszące, o których wartość merytoryczną zadba Global Compact Network Poland ONZ.

– Krakowski Festiwal to młoda impreza, która gromadzi zaangażowanych twórców, ekspertów oraz wspaniałą widownię. Cieszymy się, że możemy przyłączyć się do tego wydarzenia, które uświadamia widzom stojące przed nami ekologiczne wyzwania oraz promuje postawy pomagające chronić środowisko naturalne. Jako Bank Zielonych Zmian stawiamy sobie za cel dbałość o środowisko zarówno w zakresie własnej działalności biznesowej, jak też poprzez wspieranie wartościowych proekologicznych inicjatyw – mówi Dariusz Maciołek, Dyrektor Zarządzający Pionu Marketingu, Komunikacji i Zaangażowania Społecznego w Banku BNP Paribas.

W ramach odpowiedzialności wobec środowiska naturalnego Bank BNP Paribas realizuje trzy główne zobowiązania: współpraca z klientami w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną, ograniczanie negatywnego wpływu działalności operacyjnej na środowisko naturalne oraz zwiększanie świadomości i dzielenie się dobrymi praktykami. W czerwcu br. Bank dołączył do grona partnerów kampanii Zielona Wstążka #DlaPlanety. KGFF to kolejne proekologiczne wydarzenie podnoszące świadomość społeczną, które Bank BNP Paribas wspiera w bieżącym roku.

  1. Kraków Green Film Festival odbędzie się w dniach 16-23 sierpnia. Pokazy planowane są w sześciu plenerowych kinach w najbardziej urokliwych zakątkach Krakowa, a kino centralne z Miasteczkiem Festiwalowym będzie zlokalizowane na Bulwarach Wiślanych pod Wawelem. Alternatywną formę uczestnictwa w Festiwalu zapewni bezpłatna platforma streamingowa, na której dostępne będą wszystkie konkursowe filmy.

Spośród blisko tysiąca filmów z całego świata, które zgłoszono na festiwal, do konkursu głównego zostanie zakwalifikowanych około 70. „Większość produkcji polscy widzowie zobaczą po praz pierwszy, część filmów będzie miała w Krakowie swoją światową premierę. Pokazane zostaną również filmy, które w ciągu ostatniego roku zdobyły nagrody na największych światowych festiwalach, jak np. „Kraina Miodu” – laureat 1. nagrody na festiwalu Sundance i zdobywca nominacji do Oscara. Widzowie będą mogli również obejrzeć inne wybitne produkcje, m.in. szeroko komentowane „Antropocen. Epoka Człowieka”, „Zatoka Cieni” czy laureat poprzedniej edycji „Witamy w Sodomie” – mówi Piotr Biedroń – Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie www.greenfestival.pl/program-2020/.