Bank BNP Paribas zaprasza na spotkanie z Anną Kamińską

W poniedziałek, 21 października, o 19:30 odbędzie się kolejne spotkanie literackie w Sezamie. W oddziale Banku Anna Kamińska opowie czytelnikom o swojej najnowszej książce – Halina. Dziś już nie ma takich kobiet, biografii Haliny Krüger-Syrokomskiej.

Zdigitalizowany oddział Banku BNP Paribas, zlokalizowany w dawnym Domu Handlowym Sezam przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie, gości twórców i fanów polskiej literatury regularnie, już od blisko roku. Inicjatywa przybliżania świata kultury w oddziałach bankowych wyszła poza Warszawę. Spotkania z twórcami odbyły się m.in. we Wrocławiu i Lubinie. Lista autorów, którzy gościli w oddziałach BNP Paribas obejmuje m.in. Joannę Bator, Magdalenę Cielecką, Mariusza Szczygła, Wojciecha Kuczoka, Marka Krajewskiego, Sylwię Chutnik, Katarzynę Surmiak-Domańską czy Magdalenę Grzebałtowską.

Anna Kamińska debiutowała w 2010 roku książką Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych. Opowieści o losach adoptowanych niegdyś dzieci zyskały uznanie czytelników, ale jej największe sukcesy związane są z biografiami – Simony Kossak – Simona  (2015) i Wandy Rutkiewicz – Wanda (2017). Halina. Dziś już nie ma takich kobiet to kolejna pozycja, w której Anna Kamińska przybliża sylwetkę niezwykłej kobiety, po raz drugi dotykając przy tym tematyki himalaizmu. Halina Krüger-Syrokomska była pierwszą Europejką, która zdobyła ośmiotysięcznik i jako pierwsza kobieta weszła na wschodni filar Trollryggenu w Norwegii. Wyznaczała nowe trasy i biła rekordy, ale nie mniej istotne jest to, że w czasach kiedy alpinizm i himalaizm były traktowane jako zajęcia typowo męskie, udowadniała możliwości, siłę i hart ducha kobiet.

Spotkania są otwarte dla wszystkich, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego, aby wziąć w nich udział, należy przesłać zgłoszenie na adres mailowy rzecznik.prasowa@bnpparibas.pl.