Bank BPH po raz siódmy w Indeksie RESPECT

Bank BPH po raz kolejny znalazł się w gronie spółek giełdowych, które weszły w skład Indeksu RESPECT. Indeks grupuje firmy notowane na warszawskiej giełdzie, które przestrzegają najwyższych standardów ładu korporacyjnego i jakości zarządzania.

– Wejście, już po raz kolejny, do Indeksu RESPECT to dla Banku BPH nie tylko ważne i prestiżowe wyróżnienie. To także obiektywne i niezależne potwierdzenie, że prowadzimy działalność w sposób zrównoważony, przywiązując dużą wagę do sposobu zarządzania, komunikacji z interesariuszami, kształtowania relacji z klientami, kontrahentami czy pracownikami – mówi Grażyna Utrata, Wiceprezes Banku BPH odpowiedzialna za Pion Prawny i Relacji Korporacyjnych.

Bank BPH znalazł się w składzie Indeksu RESPECT już po raz siódmy. Ogłoszenie składu Indeksu oraz wręczenie certyfikatów potwierdzających przynależność do tego elitarnego grona – do indeksu weszły jedynie 23 spółki – odbyło się 16 grudnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

RESPECT to indeks Giełdy Papierów Wartościowych, mający na celu wyróżnienie spółek zarządzanych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. W jego skład wchodzą wyłącznie spółki działające zgodnie z najlepszymi standardami zarządzania w obszarze ładu korporacyjnego (corporate governance), polityki informacyjnej i relacji inwestorskich, a także w takich elementach jak prowadzenie działalności z uwzględnieniem kwestii ekologicznych i społecznych, czy kształtowanie dobrych relacji pracowniczych.

Więcej informacji o Indeksie RESPECT i metodyce oceny spółek znaleźć można >>>TUTAJ

źródło: Bank BPH