Bank Millennium sponsorem Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry

W dniach 15-18 sierpnia odbędą się już 39. Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry, które Bank Millennium wspiera od blisko 20 lat.

Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry, to wydarzenie na mapie sponsorskiej Banku Millennium typowo rozrywkowe i wspieramy Lidzbark w jego tworzeniu już prawie 20 lat – mówi Iwona Jarzębska, dyrektor Departamentu Public Relations w Banku Millennium. – Bank jest partnerem długodystansowym i sponsoruje wydarzenia kulturalne regionalne o zasięgu ogólnopolskim, od blisko 30 lat. Charakteryzuje je różnorodność, którą Bank Millennium, jako sygnatariusz Karty Różnorodności, w pełni popiera i takim też kluczem podejmujemy decyzje o wpieraniu konkretnych imprez – dodaje Iwona Jarzębska.

Bank Millennium jest kulturalnie zaangażowany prawie trzy dekady. Równolegle do działalności biznesowej wspiera przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu ogólnopolskim, ale i lokalnym. Jest mecenasem kultury 360°, ponieważ promuje sztukę w niemal wszystkich jej formach, m.in.: film, muzykę, malarstwo, rzeźbę, teatr, fotografię, literaturę i performance. Bank Millennium sięga po kulturę niszową i popularną. Stawia na długofalową współpracę opartą na partnerskich zasadach. Od 13 lat jest partnerem, a od 3 lat sponsorem tytularnym największego w Europie festiwalu filmu dokumentalnego Millennium Docs Against Gravity. Przez 17 lat fundował nagrodę dla wybitnych twórców kultury „Złote Berło”. 11 lat był mecenasem „Pereł Millennium” ― wspólnego programu Banku i TVP, którego celem była produkcja, promocja i prezentacja na antenie TVP wydarzeń artystycznych z kręgu kultury wysokiej. Od 5 lat związany jest z Gdańskim Festiwalem Muzycznym i z Bella Skyway Festival w Toruniu. Przez 7 lat był związany z Festiwalem „Dwa Teatry”, wspierał także Festiwal Mozartowski w Warszawskiej Operze Kameralnej i wiele innych.

Lidzbarskie Wieczory (do roku 2002 Biesiady) Humoru i Satyry odbywają się od roku 1976 na cześć poety i biskupa warmińskiego Ignacego Krasickiego, który właśnie w Lidzbarku Warmińskim mieszkał i tworzył przez 29 lat. W programie Wieczorów znajdują się mi.in.: Turniej o Złotą Szpilkę, Get up Stand-up, Kabaretowa Noc pod Gwiazdami.

Pełny program wydarzenia znajduje się na: http://lwhis.pl/

Bank Millennium w regionie warmińsko-mazurskim wspiera również Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” w Iławie.