Bank Pekao S.A. po raz piąty z rzędu bankiem roku w opinii rynku nieruchomości komercyjnych

Już po raz piąty z kolei, Bank Pekao S.A. został uhonorowany tytułem “Financing Provider of the Year, Poland 2015” przez jury konkursu organizowanego przed redakcję miesięcznika Eurobuild -jednego z najważniejszych pism specjalistycznych sektora Commercial Real Estate w Europie Środkowo-Wschodniej.

“Financing Provider of the Year, Poland 2015” to jedna z 33 kategorii konkursu, otwarta dla wszystkich instytucji finansujących budowę nieruchomości w Polsce w 2015 r. Przy wyborze zwycięzcy brane są pod uwagę nie tylko wielkość, ilość i rodzaj sfinalizowanych umów, ale równie ważnym kryterium jest reputacja, jaką cieszy się dana instytucja na rynku.

Przyznając nagrodę, jury doceniło finansowane przez Bank Pekao inwestycje, takie jak np. GTC Galeria Północna (175 mln Euro finansowania), Blackstone/Multi Forum Gdańsk (139 mln Euro), czy wybrane biurowce HB Reavis w Warszawie (54 mln Euro). Równie istotna była silna pozycja kapitałowa banku, dobre wyniki finansowe oraz konsekwentną obecność w sektorze finansowania nieruchomości od wielu lat.

Nagrodę dla Banku Pekao przyznało jury złożone z przedstawicieli znaczących firm sektora nieruchomości komercyjnych: deweloperów, inwestorów, konsultantów, firm prawniczych oraz banków. Kontrolę nad prawidłowością wyboru kandydatów do nagrody oraz nad głosowaniem sprawowało KPMG.

Wśród zwycięzców w swoich kategoriach znalazły się również projekty finansowane przez Pekao.

Nagrody Eurobuild Awards przyznawane są najlepszym firmom działającym na rynku budownictwa i nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to unikatowa inicjatywa, która wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń na rynku nieruchomości komercyjnych, znajdując uznanie zarówno wśród uczestników ceremonii wręczenia nagród, sponsorów i partnerów, jak i całego rynku. Eurobuild Awards wyrastający na najważniejsze wydarzenie roku kreuje liderów, wskazuje trendy oraz mocne strony rynku.

źródło: Bank Pekao SA