Bank Pekao S.A. sponsoruje wyprawę Andrzeja Bargiela podczas K2 Ski Challenge

Już 15 czerwca Andrzej Bargiel, wybitny skialpinista, wyrusza na swoją kolejną wyprawę i wraca w góry Karakorum w Pakistanie aby dokończyć projekt – ‘Sunt Leones K2 Ski Challenge’, który rozpoczął latem zeszłego roku. Plan zakłada zjazd na nartach z K2 (8611 m n.p.m.), co do tej pory nikomu się nie udało. Bank Pekao S.A. jest jednym z głównych sponsorów wyprawy na drugi pod względem wysokości szczyt Ziemi.

Bank Pekao S.A. został jednym z głównych sponsorów tegorocznego projektu „Sunt Leones K2 Ski Challenge”. Celem Pekao jest budowa najsilniejszej marki bankowej na polskim rynku, marki z ambicjami – takiej, za którą stoi polskość, a jednocześnie posiadającą aspiracje i zasięg międzynarodowy, tak jak działalność górska Andrzeja Bargiela. Dlatego Bank Pekao S.A. zdecydował się na sponsoring tego unikalnego w skali światowej projektu.

– Sięganie tam gdzie wzrok nie sięga, realizowanie celów, o których inni nawet nie pomyśleli to wyróżnia Andrzeja Bargiela w jego działalności wysokogórskiej. Takie podejście do sportu jest nam szczególnie bliskie, gdyż są to również cechy Banku Pekao S.A. w jego działalności biznesowej.   Dlatego postanowiliśmy wesprzeć projekt zdobycia i zjazdu na nartach z drugiego szczytu ziemi – K2.  Andrzej Bargiel idzie śladem wielkich polskich himalaistów, którzy w najwyższych górach świata wytyczali nowe ścieżki, pokazywali, że nie możliwe nie istnieje. Jesteśmy dumni, że możemy mu w tym pomóc – powiedział Michał Krupiński, Prezes zarządu Banku Pekao S.A

W wyprawie będą uczestniczyć m.in. Janusz Gołąb, który działał z Andrzejem podczas zeszłorocznej ekspedycji robiąc rekonesans przed zimową wyprawą na K2 w ramach wyprawy Polskiego Himalaizmu Zimowego im. Artura Hajzera; brat Andrzeja, Bartłomiej Bargiel – operator drona, który wspierał go także podczas wypraw na szczyty Śnieżnej Pantery oraz K2 w 2017, fotograf Marek ‚ Ogień’ Michalski, a także realizator filmu – Piotr Pawlus.

 Przebieg wyprawy i fotorelacje będzie można śledzić zarówno na wszystkich kanałach social-media Adrzeja Bargiela oraz Banku Pekao S.A.