Bank Pekao sfinansował transakcję, a Pekao IB doradzało przy przejęciu przez LERG spółki Ciech Żywice

Bank Pekao S.A. zapewnił kupującemu finansowanie akwizycyjne, a Pekao Investment Banking było wyłącznym doradcą transakcyjnym przy przejęciu przez LERG SA 100 proc. udziałów Ciech Żywice, wiodącego polskiego producenta żywic epoksydowych.

Zadania Pekao IB obejmowały strukturyzację transakcji, modelowanie finansowe i biznesowe, pozyskanie finansowania oraz wsparcie w negocjacjach warunków transakcji.

– Cieszę się, że Grupa Pekao mogła wziąć udział w tej transakcji, wspierając Grupę LERG od strony doradczej, a także finansując przejęcie. To kolejna transakcja zrealizowana przez Grupę Pekao w tej formule co dowodzi wysokiej jakości świadczonych usług i komplementarności oferty – powiedział Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao, nadzorujący pion bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.

–  Dzięki zakupowi Ciech Żywice, Grupa LERG będzie mogła umocnić się na europejskim rynku żywic oraz osiągnąć wielowymiarowe synergie operacyjne. Cieszę się, że Pekao Investment Banking mogło pomóc LERG w realizacji skokowego rozwoju – powiedział Maciej Jacenko, prezes Pekao Investment Banking.

LERG jest czołowym polskim producentem i eksporterem żywic syntetycznych stosowanych w różnych gałęziach przemysłu. Portfel jego produktów obejmuje: żywice poliestrowe i nowolakowe, żywice do tworzyw warstwowych, materiałów izolacyjnych oraz materiałów drewnopodobnych, żywice odlewnicze, żelkoty, formalinę, poliole poliestrowe, jak też szeroką gamę produktów do renowacji m.in. karoserii samochodów osobowych i ciężarowych, autobusów, łodzi oraz jachtów. Oprócz produkcji żywic LERG jest zaangażowany poprzez swoje spółki zależne w produkcję folii termoformowalnych, preform i butelek PET (GTX Hanex Plastic) oraz folii giętkich drukowanych w technologii HD (Marpol).

Ciech Żywice specjalizuje się w produkcji żywic. Pełen asortyment obejmuje ponad 1000 produktów. Ciech Żywice jest czołowym producentem żywic i utwardzaczy w Polsce i jednym z nielicznych producentów stałych żywic epoksydowych w UE. Spółka od wielu lat oferuje bogate portfolio produktowe żywic epoksydowych EPIDIAN®, żywic poliestrowych POLIMAL®, żelkotów i topkotów, utwardzaczy do szkła wodnego FLODUR® oraz żywic fenolowo-formaldehydowych NOWOLAK i MODOFEN®.