- UNIQA jest partnerem głównym Festiwalu Przyszłości Bomba Megabitowa, organizowanego przez Instytut Lema
- Impreza łącząca kulturę, technologię i naukę wystartowała dziś w Krakowie i potrwa do 12 września
- Już dziś odbędą warsztaty na temat hejtu w Internecie, a w sobotę debata na ten temat
Dziś wystartowała 2. edycja Festiwalu Przyszłości Bomba Megabitowa, której głównym organizatorem jest Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. UNIQA została głównym partnerem wydarzenia, które potrwa do 12 września w Krakowie.
Festiwal łączy kulturę, technologię i naukę. Motywem przewodnim tegorocznej Bomby jest klimat. Nie zabraknie także innych tematów. W ramach sekcji Bomba!Edukacja odbędzie się warsztat Ogarnij hejt.
– Zjawisko cyberprzemocy to nas ważny temat. Od kilku lat edukujemy na temat hejtu w ramach kampanii Masz moc na hejt. Festiwal to doskonałe miejsce by poruszyć ten ważny temat, dlatego zdecydowaliśmy się zostać partnerem imprezy. Na samym tytule partnera nie poprzestaliśmy. Wraz z organizatorami przygotowaliśmy warsztat dla dzieci i młodzieży na temat hejtu. 10 września, w ramach sekcji Bomba!Kongres, odbędzie się także, wspierana przez UNIQA debata, „Czy potrafimy jeszcze rozmawiać? Czy hejt to już stały komponent świata”. Gośćmi debaty będą m.in. Konrad Piasecki i prof. Jerzy Bralczyk – mówi Agnieszka Durst-Wilczyńska, dyrektorka Departamentu Zarządzania Marką, UNIQA.
To nie pierwsza współpraca UNIQA z Instytutem Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. Obie instytucje na początku roku połączyły projekty: UNIQA – Masz moc na hejt oraz Instytutu – Ogarnij hejt, i wspólnie zorganizują cykl warsztatów edukacyjnych w kilkudziesięciu szkołach. Oba projekty odpowiadają na potrzebę podniesienia świadomości w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Nie tylko wśród uczniów, ale także nauczycieli i opiekunów. Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele otrzymają wiedzę, niezbędną do rozpoznawania i przeciwdziałania cyberprzemocy. Start już 15 września w Gorzowie Wielkopolskim.
Festiwalową nowością będą Okrągłe Stoły Klimatyczne, czyli pięciodniowe warsztaty dla aktywistów i aktywistek oraz przedstawicieli i przedstawicielek rządu oraz sektora biznesowego. I właśnie sektor biznesowy będzie reprezentował m.in. ekspert UNIQA. O odpowiedzialności w biznesie będzie dyskutował Paweł Roszkowski, dyrektor Departamentu Zgodności i Standardów.
– Włączamy się w dyskusję na temat klimatu. Cieszę się na tak szeroką rozmową o ESG. Strategia działania uwzględniająca czynniki ESG staje się wymaganym prawem standardem, który pozwala potencjalnym inwestorom i zainteresowanym jednostkom na nawiązanie współpracy z podmiotami szukającymi możliwości rozwoju również w obszarach pozaekonomicznych – mówi Paweł Roszkowski, dyrektor Departamentu Zgodności i Standardów, UNIQA.
Festiwal to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, łączące światy kultury, nauki i technologii. Zainaugurowane zostało w stulecie urodzin Stanisława Lema, wybitnego pisarza, filozofa i futurologa, najpopularniejszego polskiego autora wszechczasów. Wstęp na większość wydarzeń w ramach festiwalu jest wolny. Wystarczy pobrać wejściówkę ze strony festiwalu.
UNIQA, jako pierwsza firma ubezpieczeniowa na rynku przygotowała innowacyjne ubezpieczenie na wypadek hejtu w Internecie. Początkowo, jako element ubezpieczenia NNW szkolnego, teraz także jako samodzielne produkt. Ubezpieczenia zapewnia m.in. ochronę prawną, i obejmuje następstwa naruszenia dobrego imienia lub prawa do prywatności ubezpieczonego w Internecie, w tym w mediach społecznościowych. UNIQA zapewnia trzy rodzaje świadczeń: pomoc prawną, wsparcie specjalisty IT oraz konsultacje z psychologiem (online lub stacjonarne) w przypadku, gdy ubezpieczona młoda osoba zostanie znieważona, pomówiona lub bezprawnie zostaną ujawnione informacje na temat jej życia prywatnego. Od tego roku UNIQA zwiększyła liczbę stacjonarnych wizyt u psychologa w ramach ubezpieczenia z 2 do 10.