Bezpieczne Mieszkanie – nowa odsłona ubezpieczenia mieszkania płatnego miesięcznie

  • Bezpieczne Mieszkanie to nowa wersja oferty dedykowanej mieszkańcom spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

  • Klienci mogą wybierać z czterech wariantów ochrony i płacić za nie miesięcznie

  • Do innych atutów zmienionej oferty należy formuła all risk, klauzula rażącego niedbalstwa oraz OC w życiu prywatnym, działające na terenie całej Europy

Bezpieczne Mieszkanie to odświeżona wersja popularnego wśród naszych klientów ubezpieczenia mieszkania ze składką płatną miesięcznie. Mieszkańcy spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych mogą teraz korzystać z nowości w tej ofercie.

Ubezpieczenie mieszkania deklaruje 58 proc. badanych przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie UNIQA Polska. Oznacza to, że najcenniejszy majątek wielu osób wciąż nie jest odpowiednio chroniony, choć oferta dostępna na rynku jest bogata i różnorodna. I tak choćby ubezpieczenie mieszkania ze składką płatną miesięcznie oferowane w UNIQA Polska zdobyło wielu klientów dzięki wygodnej formie opłacania składki razem z opłatami za mieszkanie. Poza niewysokim kosztem klienci nie muszą pamiętać o corocznym wznowieniu polisy. Dopóki opłacają składki, ochrona obowiązuje. Co miesiąc odnawia się także limit sumy ubezpieczenia, nawet jeśli klientowi przytrafiła się szkoda.

– Nasze ubezpieczenie mieszkania płatne miesięcznie to prawdziwy hit na rynku. Trzykrotnie zdobyło certyfikat Dobrej Polisy. W jego ramach chronimy ponad pół miliona mieszkań w Polsce. Cały czas wsłuchujemy się w potrzeby klientów i wprowadzamy w nim nowości, które zabezpieczają jeszcze lepiej. W nowej odsłonie, oprócz nazwy – Bezpieczne Mieszkanie, wprowadzamy formułę all risk i klauzulę rażącego niedbalstwa. Jeżeli dojdzie do szkody, np. w wyniku zaprószenia ognia od papierosa czy niewyłączenia żelazka, również wypłacimy odszkodowanie – mówi Rafał Kukier, dyrektor zarządzający UNIQA dla Mieszkalnictwa, UNIQA.

Nowością jest również unowocześniona oferta OC w życiu prywatnym, w ramach której ubezpieczony jest chroniony na terenie całej Europy. Dodatkowo, klient w pakiecie otrzymuje ubezpieczenie roweru na wypadek rabunku poza miejscem ubezpieczenia oraz ochronę od kradzieży rzeczy codziennego użytku pozostawionych w samochodzie.

Klient dopasowuje ochronę do swoich potrzeb, wybierając z czterech wariantów ubezpieczenia – może ubezpieczyć ruchomości domowe i stałe elementy wnętrz, mury oraz życie i zdrowie mieszkańców. Już od kilkunastu złotych miesięcznie zyskuje ochronę na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Nowością jest możliwość ubezpieczenia nagrobka należącego do ubezpieczonego (dodatkowy wariant ubezpieczenia).  W ramach assistance pokrywamy koszty pomocy fachowców, np. hydraulika czy elektryka oraz płacimy za robociznę i części zamienne uszkodzonego sprzętu.

– Chcemy towarzyszyć klientowi w jego codziennym domowym życiu i pomagać mu. Nasze usługi assistance są dostępne dla klientów 24 godziny na dobę. Zapewniamy też pomoc zwierzętom domowym. To kompleksowe wsparcie dla klienta –  dodaje Rafał Kukier.

*Badanie Omnibus zostało zrealizowane przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie UNIQA Polska. Próba, reprezentatywna dla populacji ogólnopolskiej w wieku 18-65 lat, wyniosła N=1017. W tym mieszkańcy domów stanowili 55 proc., a mieszkań – 45 proc. Badanie zostało zrealizowane między 25 lutego, a 4 marca 2019 roku.