BNP Paribas Talks w całej Polsce. Agnieszka Glińska oraz Agnieszka Lubomira Piotrowska, a następnie Katarzyna Pawlikowska spotkają się z fanami w oddziałach Banku

We wtorek, 25 lutego w warszawskim „Sezamie” odbędzie się kolejne spotkanie w ramach BNP Paribas Talks. W  oddziale banku przy ul. Marszałkowskiej 126/134, o swojej twórczości i pracy opowiedzą Agnieszka Glińska oraz Agnieszka Lubomira Piotrowska. BNP Paribas Talks to cykliczne spotkania, których gośćmi są twórcy literatury, muzyki, filmu oraz ludzie inspirujący innych swoją działalnością i postawą . Spotkania organizowane są w oddziałach BNP Paribas w całej Polsce.

We wrześniu 2018 roku Bank BNP Paribas przywrócił Sezam na kulturalną mapę Warszawy. W nowoczesnych wnętrzach oddziału przy ul. Marszałkowskiej zainaugurował cykl spotkań z pisarzami, poetami, a następnie również twórcami innych dziedzin sztuki. W kolejnych miesiącach podobne wydarzenia odbyły się w kilkunastu miastach w Polsce. W placówkach BNP Paribas, czytelnicy i kinomani mogli lepiej poznać twórczość m.in. Mariusza Szczygła, Wojciecha Kuczoka, Marka Krajewskiego, Katarzyny Surmiak-Domańskiej, Magdaleny Grzebałtowskiej, Sylwii Chutnik, Joanny Bator, Magdaleny Cieleckiej czy Agnieszki Holland.

– Szybko okazało się, że nowocześnie urządzony oddział banku może spełniać różne funkcje, a ludzie świetnie się odnajdują w nowej konwencji – mówi Izabela Tworzydło, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w Banku BNP Paribas. – Dostępność placówek Banku, centralne położenie i niezobowiązujący entourage zbliżyły ludzi do kultury największego formatu. Stąd wziął się pomysł dalszego rozszerzania tematyki spotkań. Podczas BNP Paribas Talks dyskutujemy o różnych dziedzinach sztuki, ale nie zamykamy się na inne istotne kwestie. Niezmiernie ważne jest dla nas również stałe wydłużanie listy miast, do których zapraszamy gości – dodaje Izabela Tworzydło.

Agnieszka Glińska to reżyserka teatralna, filmowa, operowa i aktorka, a Agnieszka Lubomira Piotrowska – tłumaczka literatury rosyjskiej, autorka nowego przekładu dramatów Antona Czechowa.

Na marzec Bank zaplanował natomiast siedem spotkań z Katarzyną Pawlikowską, ekspertką w dziedzinie motywacji kobiet, członkinią komitetu zarządzającego The Global Summit on Marketing to Women w Nowym Jorku, autorką głośnej publikacji „Polki”.

Kalendarz spotkań z Katarzyną Pawlikowską:
  • Lublin, 5 marca, godz. 18.00, ul. 1 Maja 16A
  • Toruń, 11 marca, godz. 18.00, Wały. Gen. Sikorskiego
  • Warszawa, 12 marca, godz. 19.00, Al. Rzeczypospolitej 27/1A
  • Katowice, 17 marca, godz. 18.00, Ul. 3 Maja 30
  • Elbląg, 25 marca, godz. 18.00, ul. H. Nitschmanna 18b
  • Poznań, 26 marca, godz. 17:30, ul. Bóżnicza 1
  • Świdnica, 31 marca, godz. 18.00, ul. Różana 1
Na spotkania BNP Paribas Talks można rejestrować się na stronie: https://talks-bnpparibas.pl/