BNP PARIBAS WEALTH MANAGEMENT NAGRODZONY W SZEŚCIU KATEGORIACH

Międzynarodowe Nagrody Bankowości Prywatnej 2015

BNP Paribas Wealth Management uzyskał tytuł “Najlepszego banku w segmencie bankowości prywatnej we Francji”, “Najlepszego banku w segmencie bankowości prywatnej w Europie” oraz „Najlepszego banku dla inwestycji odpowiedzialnych społecznie”.

BNP Paribas Wealth Management został wyróżniony w sześciu kategoriach na corocznej gali, która odbyła się 4 listopada z okazji wręczenia Międzynarodowych Nagród Bankowości Prywatnej, zorganizowanej przez magazyn Professional Wealth Management oraz Bankier.
BNP Paribas Wealth Management został uhonorowany trzema tytułami:

  • “Najlepszy bank w segmencie bankowości prywatnej we Francji” – czwarty rok z rzędu

Bank BNP Paribas potwierdził swoją pozycję rynkowego lidera w segmencie bankowości prywatnej we Francji. Kwota aktywów w zarządzaniu we Francji wynosi 87,5 mld EUR według stanu na 30 czerwca 2015 roku.

  • “Najlepszy bank w segmencie bankowości prywatnej w Europie” – drugi rok z rzędu

Przyznany tytuł potwierdza efektywność naszego modelu bankowości prywatnej, łączącego w sobie bliskie relacje z klientem oraz wiedzę specjalistyczną, którego celem jest wsparcie klientów w zarządzaniu majątkiem.

  • “Najlepszy bank w segmencie bankowości prywatnej dla inwestycji odpowiedzialnych społecznie”, wyróżnienie zostało przyznane już po raz drugi.

Od 2010 roku BNP Paribas Wealth Management zwiększa corocznie o 50 proc. całkowitą kwotę środków lokowanych w inwestycjach odpowiedzialnych społecznie (SRI) oraz inwestycjach zaangażowanych społecznie (Impact Investing), która wynosi obecnie 6,5 mld EUR. Inwestycje obejmują tak zróżnicowane sektory jak efektywność energetyczna, oczyszczanie ścieków oraz przedsiębiorczość społeczna.

“Obserwujemy duże zainteresowanie produktami odpowiedzialnymi społecznie wśród naszych europejskich klientów, zwłaszcza w Belgii, Holandii oraz we Francji.BNP Paribas Wealth Management będzie kontynuował rozwój oferty produktów odpowiedzialnych społecznie, koncentrując się na najlepszych produktach dostępnych na rynku – funduszach “najlepszych w swojej klasie”, funduszach tematycznych lub innowacyjnych produktach strukturyzowanych,” podkreśla Sofia Merlo, dyrektor współzarządzający BNP Paribas Wealth Management.

 BNP Paribas Wealth Management otrzymał również ocenę “wysoce rekomendowany” w trzech kategoriach:

  • Wysoce Rekomendowany w Belgii
  • Wysoce Rekomendowany w Hong Kongu
  • Wysoce Rekomendowany dla Innowacji

Komentując otrzymane wyróżnienie w obszarze Innowacji Vincent Lecomte, współzarządzający BNP Paribas Wealth Management, podkreślił: “To wyróżnienie potwierdza naszą determinację w korzystaniu z narzędzi cyfrowych, w celu wzmocnienia i usprawnienia relacji z klientem. W związku z tym rozpoczęliśmy w październiku projekt “First Business Challenge” dla bankowości prywatnej we współpracy z Partech Shaker – inkubatorem innowacji, aby wspierać rozwój innowacyjnych projektów.

O BNP Paribas Wealth Managementwww.wealthmanagement.bnpparibas.com

BNP Paribas Wealth Management jest wiodącym bankiem w segmencie bankowości prywatnej na świecie i bankiem nr 1 w segmencie bankowości prywatnej w strefie euro. Bank prowadzi działalność w ponad 30 krajach, a w każdym większym centrum finansowym ponad 6 300 specjalistów dostarcza inwestorom prywatnym rozwiązania umożliwiające optymalizację i zarządzanie majątkiem. Wartość aktywów w zarządzaniu wynosi 331 mld euro (według stanu na 30 czerwca 2015).

źródło: Bank BGŻ BNP Paribas