Cloud Technologies nie wyklucza przejęć w tym roku. Lider rynku danych dla reklamy internetowej podtrzymuje chęć przejścia z NewConnect na główny rynek GPW

Cloud Technologies zamierza w tym roku inwestować w gry mobilne. Spółka deklaruje, że przygląda się kilku podmiotom na rynku i nie wyklucza zakupu firm, których działalność powiększy atrakcyjność jej biznesu. W połowie roku firma chciałaby się przenieść z NewConnect na główny parkiet warszawskiej giełdy.

Rynek nowych technologii jest wyjątkowo dynamiczny i dlatego Cloud Technologies cały czas koryguje swoją strategię na lata 2014–2016. Uzupełnia swoje założenia tak, aby osiągnąć maksymalną wartość dla akcjonariuszy.

 2015 rok to na pewno rok big data. Jest to rok dynamicznego rozwoju naszej firmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak potoczyły się wydarzenia w tym roku  podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Piotr Prajsnar, prezes zarządu Cloud Technologies. Nie wykluczamy przejęć. Cały czas rozglądamy się za ciekawymi projektami na rynku. Myślę, że wszystko przed nami. Cały czas na naszych short listach znajduje się kilka podmiotów, z którymi rozmawiamy. 

Piotr Prajsnar tłumaczy, że jego spółka szuka takich firm, które zapewnią ciekawe synergie i tylko wtedy, gdy je znajdzie, będzie podejmować decyzje o ewentualnych inwestycjach.

Przede wszystkim rynek gier mobilnych jest dla nas bardzo ciekawym miejscem. Tutaj jest dużo ciekawych podmiotów, które mają przed sobą świetlaną przyszłość i możliwość dynamicznego rozwoju. W tym segmencie na pewno się rozglądamy.

Prezes Cloud Technologies przypomina, że pierwsza taka inwestycja jego spółki miała miejsce już w 2014 roku, a jej efekty w wynikach finansowych były widoczne w 2015 roku.

Mieliśmy pierwsze premiery gier, które zakończyły się dużym sukcesem. Każdy z tych tytułów zanotował ponad 5 mln pobrań, więc to ma istotny wpływ na wyniki finansowe w 2015 roku.

Spółka jest liderem rynku danych dla reklamy internetowej w segmencie technologii do przetwarzanych w chmurze dużych danych, tzw. big data. Jak deklaruje, przygotowuje się do zajęcia strategicznej pozycji na rynku globalnym. Wśród kierunków ekspansji wskazuje kraje UE, ze szczególnym uwzględnieniem rynków Europy Środkowo-Wschodniej.

Cały czas pracujemy nad wizją rozwoju firmy na kolejne lata  informuje prezes Cloud Technologies. W nowych technologiach umiejętność przewidzenia przyszłości jest kluczowa do tego, aby budować ciekawe produkty, które będziemy w stanie monetyzować. W szczególności w tak dynamicznym obszarze jak big data. To, co widzimy już dziś, to to, że Big Data będzie się rozwijała w kilku ciekawych dla nas kierunkach.

Akcje Cloud Technologies zadebiutowały w 2012 roku na rynku NewConnect. Obecnie spółka nie planuje wprawdzie nowych emisji, zamierza jednak zmienić giełdowy parkiet.

O planach przeniesienia na rynek główny informowaliśmy już w ubiegłym roku i te plany są jak najbardziej aktualne potwierdza prezes Piotr Prajsnar. W tej chwili spółka nad tym pracuje. Myślę, że przeniesienie na rynek główny nastąpi w pierwszej połowie tego roku.

źródło: Newseria