Czwarta edycja programu Women Entrepreneur

Międzynarodowy networking i wsparcie biznesowe dla 40 kobiet biznesu na kampusie Uniwersytetu Stanforda.

Od 8 do 13 lipca 2018 roku BNP Paribas Wealth Management wspólnie z Women Initiative Foundation zrealizowały czwartą edycję Women Entrepreneur Program w Stanford Graduate School of Business.

  • 40 utalentowanych i przedsiębiorczych kobiet z 14 krajów odbyło tygodniowe szkolenie z zakresu przywództwa i akceleracji biznesu na kampusie Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii w USA
  • Spersonalizowany program umożliwił zdobywanie wiedzy i rozwijanie umiejętności. O udziale w programie decydowały m.in. doświadczenie przedsiębiorcy w prowadzeniu i rozwijaniu z sukcesem własnej działalności gospodarczej, a także duży międzynarodowy potencjał firmy.
  • Uczestniczki skorzystały z międzynarodowego networkingu i wsparcia biznesowego
  • W ciągu czteroletniej inicjatywy BNP Paribas Wealth Management zrealizuje szkolenia dla ponad 150 kobiet w Stanford Graduate School of Business, umożliwiając im w szczególności rozwój osobisty i zawodowy.

 BNP Paribas Wealth Management wspólnie z Women Initiative Foundation zaprosił do Doliny Krzemowej czołowe kobiety-przedsiębiorców z Belgii, Francji, Hongkongu, Włoch, Libanu, Luksemburgu, Maroko, Polski, Singapuru, Szwajcarii, Tajwanu, Turcji, Emiratów Arabskich i USA, które reprezentują różnorodne sektory działalności, w tym edukację, hotelarstwo, zdrowie, sprzedaż hurtową, modę, produkcję filmową, produkcję zaawansowanych środków chemicznych, pozyskiwanie danych, rozwiązania z zakresu nawigacji, doradztwo, OTA, działalność wytwórczą, sektory nieruchomości, czy żywności i napojów.

– Jako wiodąca instytucja bankowości prywatnej tworzymy relacje, które dają siłę przedsiębiorcom, zarówno w obszarze finansów, jak i poza nim. Cały program jest nastawiony na to, aby utalentowane kobiety-przedsiębiorcy poznawały nowe pomysły, ludzi, miejsca i zyskiwały realne okazje biznesowe!” wyjaśnia Sofia Merlo, współzarządzająca BNP Paribas Wealth Management. –To już czwarta edycja, która potwierdza nasze długoterminowe zaangażowanie we wspieranie kobiet-przedsiębiorców na drodze do przyspieszania ich rozwoju.

Podczas tygodnia na kampusie Uniwersytetu Stanforda wybrane przedsiębiorczynie:

  • Poszerzały wiedzę naukową we współpracy z kadrą dydaktyczną Stanford Graduate School of Business.
  • Odwiedzały firmy i inkubatory zlokalizowane w Dolinie Krzemowej
  • Brały udział w sesjach networkingowych, podczas których omawiane były potencjalne okazje biznesowe.

 W tym roku po raz pierwszy: 

  • Odbyła się dyskusja przy okrągłym stole, którą poprowadził prezes Izby Handlowej w San Francisco. Udział w niej wzięły kobiety, które osiągnęły biznesowy sukces w Dolinie Krzemowej.
  • Miała miejsce rozmowa i wspólna kolacja z Jeffem Clavierem, założycielem i partnerem zarządzającym Uncork Capital, jednego z pierwszych funduszy seed venture capital w Dolinie Krzemowej.
  • Doszło do wizyty w inkubatorze Hive Data, specjalizującym się w sztucznej inteligencji.

– Women Initiative Foundation, poprzez programy edukacyjne, mentoring i działania pomocowe, wspiera kobiety biznesu, pracodawców oraz władze publiczne. Jesteśmy dumni z tego, że program w Stanford wpisuje się w globalną dyskusję o różnorodności płci oraz promowanie kobiet w biznesie, dodała Martine Liautaud, prezes Women Initiative Foundation. – Co więcej, jest to wyśmienita okazja, aby poznać tętniący życiem kampus oraz inspirującą i twórczą w wymianę myśli atmosferę tego znanego na całym świecie uniwersytetu.

Program realizowany w Stanford stanowi potwierdzenie zaangażowania BNP Paribas Wealth Management w rozumienie, wspieranie i docenianie kobiet biznesu.

Polskę reprezentuje w tym roku Pani Teresa Dróżdż, która od 19 lat prowadzi restauracje pod marką McDonald’s. Obecnie jest właścicielką 11 punktów w trzech województwach. Jej zdaniem kluczem do sukcesu są rodzina i ludzie, bez których nie udałoby się tak wiele osiągnąć.

Więcej informacji o wybranych uczestniczkach czwartej edycji programu Women Entrepreneur znajduje się pod poniższym linkiem: https://www.bnpparibasfortis.com/newsroom/press-release/4th-edition-of-the-women-entrepreneurs-program