Czy będzie kolejny sezon w „Czterech Porach Roku”?

Hotel „Cztery Pory Roku” w podrzeszowskiej Rudnej Małej, położony jest w świetnym miejscu. O krok od lotniska Rzeszów-Jasionka i w bezpośredniej bliskości węzła autostradowego. O takich biznesach mówi się, że „kręcą się same”. Jednak do czasu. Właściciele hotelu uświadomili sobie niedawno, że kolejnego sezonu być może nie będzie.

Przyszedł rok 2020 i okazało się, że nic nie jest oczywiste. Świat dotknęła pandemia COVID-19 i zamrożenie gospodarek, w tym polskiej. Skutki ograniczeń dla biznesu dotknęły praktycznie każdą branżę, ale jedną szczególnie – turystyczną i będącą jej częścią – hotelarską. Niewiele brakowało, a chętnie odwiedzany hotel „Cztery Pory Roku” w podrzeszowskiej Rudnej Małej, przeszedłby do historii.
– W ciągu ostatnich pięciu miesięcy przedsiębiorcy z branży turystycznej i hotelarskiej przeżyli prawdziwy dramat – mówi Anna Gajewska z Banku Gospodarstwa Krajowego. – To właśnie dla nich BGK, dysponując środkami powierzonymi przez Urząd Marszałkowski w regionie, wypracowało szereg rozwiązań, aby pomóc im w utrzymaniu firmy. Jednym z nich jest pożyczka płynnościowa z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Dzięki środkom z pożyczki przedsiębiorca może sfinansować bieżącą działalność firmy, uregulować zaległe faktury, czy wypłacić wynagrodzenia pracowników.
Hotel ”Cztery Pory Roku” został uratowany. Co w tym pomogło?