Deutsche Asset & Wealth Management przejął centrum handlowe Stary Browar w Poznaniu

Fundusz inwestycyjny działający na rynku nieruchomości stanowiący część Deutsche Asset & Wealth Management (Deutsche AWM) nabył Stary Browar w Poznaniu na rzecz niemieckiego funduszu Grundbesitz Europa, za kwotę około 290 mln euro.

W Starym Browarze zlokalizowanym w centrum miasta, w budynku, w którym dawniej mieścił się XIX-wieczny browar, działa  220 sklepów oraz restauracji. Centrum oferuje także galerię sztuki oraz multipleks kinowy. W skład nieruchomości wchodzi 47000 m2 przestrzeni handlowej, 4750 m2  powierzchni biurowej, 7000 m2 pomieszczeń bankietowo-konferencyjnych oraz przestrzeni magazynowej, a także parking z 1000 miejsc postojowych. Obecnie do największych najemców należą przedstawiciele branży: odzieżowej H&M, Grupa Inditex oraz kluczowe marki należące do LLP Group.

– Znaleźliśmy tu wszystkie ważne elementy: w Europie Stary Browar jest w zasadzie niepowtarzalnym połączeniem kultury i działalności handlowej w zachwycającym estetycznie, docenionym wieloma nagrodami otoczeniu – powiedział Marek Jakubiak, Dyrektor Obszaru Nieruchomości na Europę Środkowo – Wschodnią w Deutsche AWM. Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie. Nieruchomość ta z uwagi na swoje walory stanowi idealne uzupełnienie obecnego portfolio Deutsche AWM – dodał Jakubiak.

Deutsche AWM według stanu na 20 listopada br. posiada aktywa w wysokości 1,3 miliarda euro, na które składa się 10 nieruchomości w Polsce, w tym biurowiec Metropolitan oraz Rondo 1 w Warszawie. W Europie Środkowo – Wschodniej Deutsche AWM posiada aktywa w wysokości 1,6 miliarda euro, obejmujące 16 nieruchomości. Otwarty fundusz inwestycyjny Grundbesitz Europa dysponuje obecnie aktywami w wysokości 4,8 miliarda euro, obejmującymi 52 nieruchomości (wliczając zakup Starego Browaru), z których siedem zlokalizowanych jest w Polsce.

źródło: Deutsche Bank