Deutsche Bank drugim najbardziej przyjaznym bankiem w kategorii „Bankowość hipoteczna” według Newsweeka

Podczas Wielkiej Gali Bankowości po raz czternasty ogłoszono wyniki rankingu tygodnika Newsweek na najbardziej przyjazny bank w Polsce. Deutsche Bank znalazł się na podium zajmując drugie miejsce w kategorii „Bankowość hipoteczna”.

Jesteśmy dumni z faktu, że znaleźliśmy się w czołówce polskich instytucji finansowych oferujących najkorzystniejsze warunki kredytów hipotecznych i wysoką jakość usług w najważniejszym rankingu banków w Polsce, jakim jest „Przyjazny Bank Newsweeka” – mówi Leszek Niemycki, Wiceprezes Zarządu Deutsche Bank Polska. – Wyniki te utwierdzają nas w przekonaniu, iż przyjęta przez nas strategia w tym zakresie jest właściwym kierunkiem, który sprawia, że od lat jesteśmy postrzegani jako jeden z banków pierwszego wyboru. Stawiamy na zróżnicowane rozwiązania zarówno pod względem warunków finansowania nieruchomości, jak i w oparciu o programy wsparcia kredytobiorców, takie jak „Mieszkanie dla Młodych”, czy dotyczące zakupu lub budowy domów efektywnych energetycznie. Preferencyjne zasady oferujemy również posiadaczom Karty Dużej Rodziny w zakresie kredytów złotowych. Równocześnie tym, na co kładziemy szczególny nacisk, jest jak najwyższy standard obsługi.

Deutsche Bank znalazł się na 2. miejscu rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka” w kategorii „Bankowość hipoteczna”. Podczas Wielkiej Gali Bankowości nagrodę w imieniu Banku odebrał dr hab. Krzysztof Kalicki, Prezes Zarządu.

Banki mogły łącznie zdobyć 5 wyróżnień – cztery w ramach rankingu „Przyjazny Bank „Newsweeka” (w kategoriach bankowość tradycyjna, internetowa, mobilna i hipoteczna) oraz jedno przyznawane przez miesięcznik „Forbes”, dla instytucji finansowych, które najlepiej spełniają oczekiwania przedsiębiorców.

Rankingi „Newsweeka” i „Forbesa” zostały zrealizowane przy współpracy z firmą badawczą Millward Brown, której pracownicy anonimowo wcielili się w rolę potencjalnych klientów banków i w praktyce sprawdzali jakość obsługi oraz funkcjonalność oferowanych usług w 300 oddziałach w całej Polsce, oraz za pośrednictwem zdalnych kanałów kontaktu. Dodatkowo w zestawieniu „Forbesa” uwzględniono także ocenę oferty produktowej dla przedsiębiorcy z sektora MŚP.

Pełny ranking „Przyjazny Bank Newsweeka” zostanie zamieszczony na łamach Newsweeka 28 września. Miesięcznik „Forbes” z rankingiem „Przyjazny Bank dla biznesu” ukazał się  na rynku 24 września.

źródło: Deutsche Bank