Dom Maklerski mBanku wygrywa z Polskimi i międzynarodowymi konkurentami

Kapituła pierwszej edycji konkursu CEE Capital Markets Awards uznała Dom Maklerski mBanku za najlepszego brokera/bank inwestycyjny w Europie Środkowo-Wschodniej. Maklerzy mBanku zostali też docenieni na rodzimym rynku, zajmując drugie miejsce w rankingu krajowych biur maklerskich gazety „Parkiet”.

CEE Capital Markets Awards to nowa inicjatywa mająca na celu wyróżnienie wiodących firm z sektora rynków kapitałowych Europy Środkowo-Wschodniej. W tym roku nagrodzono 18 firm, inwestorów i dostawców usług dla biznesu, wyłonionych spośród 126 nominowanych instytucji m.in. z Polski, Ukrainy, Czech, Litwy, Estonii i Niemiec. Dom Maklerski mBanku otrzymał główną nagrodę w kategorii Top Broker/Investment Bank for CEE.

– Wyróżnienie przyznane podczas gali CEE Capital Markets Awards jest dla nas bardzo ważne. To potwierdzenie naszej wzrastającej aktywności w realizacji transakcji na rynkach kapitałowych. Pierwsza połowa 2015 rok była dla Domu Maklerskiego mBanku bardzo intensywna – zrealizowaliśmy sześć transakcji o łącznej wartości przekraczającej 1,2 mld zł. Wśród nich warto wymienić wprowadzenie na warszawski parkiet nowego niemieckiego emitenta – spółki Uniwheels AG, dla której przeprowadziliśmy największe IPO na GPW od ponad półtora roku. Sukces tej transakcji jest dowodem na to, że warszawski parkiet jest doskonałą platformą w regionie CEE także dla firm zza naszej zachodniej granicy – mówi Bartosz Kędzia, dyrektor Departamentu Rynków Kapitałowych Domu Maklerskiego mBanku.

Dom Maklerski mBanku cieszy się też uznaniem samych inwestorów. Krajowe biura maklerskie ocenili we wrześniu czytelnicy „Parkietu”. Swoje głosy oddawać mogli na 16 największych biur – tych które obsługują przynajmniej 10 tys. rachunków inwestycyjnych. W stworzonym na postawie wyników badania zastawieniu mBanku uplasował się na drugiej pozycji, tracąc 0,3 punktu do lidera rankingu.

– Cieszy nas niezmiernie uznanie ze strony inwestorów – co przy skali biznesu, jaki prowadzimy – jest szczególnie istotne. Nie jest bowiem łatwo stworzyć i utrzymać właściwą ofertę dla tak szerokiego i różnorodnego grona klientów. Naszą ambicją jest oferowanie profesjonalnych i zaawansowanych usług finansowych w efektywny sposób. Warto podkreślić, że jesteśmy technologicznym liderem w zakresie transakcyjności mobilnej, z czego ochoczo korzystają inwestorzy. Nasi klienci otrzymali ostatnio dostęp do nowych serwisów informacyjnych, a od wczoraj mogą korzystać z usługi doradztwa inwestycyjnego przygotowanej we współpracy z mWealth Management – mówi Jarosław Kowalczuk, prezes Domu Maklerskiego mBanku.

źródło: mBank