Domy Maklerskie Grupy Pekao najlepsze w rankingu biur i domów maklerskich w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów SII 2015

Centralny Dom Maklerski Pekao S.A. i Dom Maklerski Pekao zwycięzcami  tegorocznego rankingu biur i domów maklerskich w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów przeprowadzanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Domy maklerskie z Grupy Pekao zajeły odpowiednio pierwsze oraz drugie miejsce.

Oba podmioty maklerskie z Grupy Pekao zostały najwyżej ocenione przez Inwestorów w tegorocznej edycji rankingu biur i domów maklerskich. CDM Pekao był bezapelacyjnie najlepszy pod względem jakości obsługi bezpośredniej oraz profesjonalizmu swoich pracowników. W obu kategoriach nieznacznie słabiej wypadł Dom Maklerski Pekao, który został najwyżej oceniony w kategorii platforma informatyczna. Różnica w średnich ocenach, które uzyskały oba domy maklerskie Grupy Pekao była minimalna.

Celem Ogólnopolskiego Badania Inwestorów jest ustanowienie profilu inwestora indywidualnego, poznanie jego potrzeb i preferencji przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Wyniki badania są kluczowe dla biur i domów maklerskich w zakresie dostosowania oferty do oczekiwań klientów, a sam ranking jest najbardziej prestiżowym tytułem przyznawanym podmiotom maklerskich z rynku kapitałowego.

 W tegorocznym rankingu CDM Pekao uplasował się na pierwszej pozycji, – Dom Maklerski Pekao zajął drugie miejsce. Zwycięstwo obu podmiotów w rankingu to niekwestionowany awans osiągnięty na przestrzeni zaledwie kilku lat (w ubiegłym roku były to odpowiednio pozycje: trzecia oraz piąta).

 Ten wynik bardzo nas motywuje do dalszej pracy i rozwoju, tym bardziej, że teraz poprzeczka będzie zawieszona niebywale wysoko: jesteśmy Numerem 1 na rynku i to przy okazji 25-lecia CDM Pekao. Tą okrągłą rocznicę naszej działalności zamierzamy uczcić wprowadzając wyjątkowe promocje i udogodnienia dla naszych Klientów.  –  mówi Wojciech Rutkowski, Prezes Zarządu CDM Pekao.

Osiągnięcie 2-go miejsca w rankingu biur i domów maklerskich jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i powodem do satysfakcji, gdyż wygraliśmy głosami naszych klientów. Uznanie w kategorii najlepszej platformy informatycznej to dowód na to, że zrealizowane działania, m.in. wdrożenie modułu maklerskiego w aplikacji mobilnej Pekao24, ciągła rozbudowa oferty o nowe produkty i usługi, uzyskują pozytywną ocenę klientów. To już drugie w tym roku wyróżnienie, niespełna miesiąc temu czytelnicy gazety „Parkiet” bardzo dobrze ocenili DM Pekao przyznając trzecie miejsce w Ogólnopolskim Badaniu – dodaje Piotr Kozłowski, Dyrektor Domu Maklerskiego Pekao, Członek Zarządu CDM Pekao.

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych jest największą organizacją zrzeszającą inwestorów giełdowych w Polsce, która działa od 1999 roku i należy do europejskich organizacji inwestorskich Euroshareholders i Euroinvestors oraz Światowej Federacji Inwestorów WFIC.

źródło: Bank Pekao SA