Doradcy już pod jedną marką. Centrum Finansów Aviva staje się częścią Expandera

5 października Centrum Finansów Aviva wzmocniło struktury Expander Advisors. Tym samym blisko 100 doradców pracujących w placówkach zlokalizowanych w największych polskich miastach dołączyło do sieci największego niezależnego doradcy finansowego w kraju. Integracja związana jest z przejęciem przez grupę Aviva 100% udziałów Expandera, które miało miejsce w lipcu bieżącego roku.

Expander liczy obecnie blisko 100 placówek w 50 miastach, które swoim zasięgiem obejmują 85% powierzchni kraju. Dzięki dołączeniu do tej struktury dotychczasowych oddziałów Centrum Finansów Aviva, zlokalizowanych m.in. w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu czy Poznaniu, szeregi Expandera zasila prawie 100 doradców oraz kilkudziesięciu specjalistów zajmujących się relacjami z klientami oraz wsparciem sprzedaży.

Na zintegrowaniu sieci skorzystają zarówno klienci Centrum Finansów Aviva, jak i Expandera. Uzyskają bowiem dostęp do jednej z największych ofert produktów finansowych, zawierającej m.in. autorskie produkty inwestycyjne, ubezpieczeniowe, kredyty hipoteczne i gotówkowe, a także finansowanie przedsiębiorstw. Łącząc wiedzę i doświadczenie obu firm stajemy się bowiem jedynym niezależnym podmiotem w branży o tak silnej pozycji w zakresie kreowania oferty i dedykowanych rozwiązań – mówi Andrzej Oślizło, prezes Expander Advisors.

Z punktu widzenia klientów obsługiwanych dotychczas w Centrum Finansów Aviva zmiana dotyczy przede wszystkim marki i nazwy, pod którymi działać będą placówki. Warunki produktów zakupionych w nich do tej pory pozostają niezmienione.

Zintegrowanie sieci jest kolejnym etapem rozwoju Expandera, założonym przez nowego inwestora. Dołączenie oddziałów do struktury sprzedaży i pozyskanie doświadczonych specjalistów wzmocni pozycję firmy na rynku i pozwoli na bardziej dynamiczny rozwój kolejnych grup produktowych, zwłaszcza oferty ubezpieczeniowej i inwestycyjnej. – W perspektywie najbliższych kilku lat planujemy znacząco zwiększyć sprzedaż w tym sektorze, do czego na pewno przyczyni się możliwość wymiany doświadczeń oraz dostęp do bogatej oferty grupy Aviva. Produkty dystrybuowane w Expanderze nadal będą jednak starannie wyselekcjonowane i dobierane przede wszystkim w oparciu o jakość proponowanych rozwiązań i potrzeby klientów – stwierdza Adrian Jarosz, wiceprezes zarządu oraz dyrektor sprzedaży Expander Advisors.

Wraz z przyłączeniem sieci, Expander rozwija także system komunikacji z klientami. Rozbudowana zostanie własna infolinia, do której dołącza 26 pracowników grupy Aviva. Dzięki temu liczba wszystkich specjalistów z tego działu przekroczy 100 osób.

źródło: Expander