Droga do Zdrowia z PZU rusza w dalszą trasę!

Droga do Zdrowia z PZU odwiedzi kolejne miasta! Po sukcesie akcji pilotażowej, podczas której nasze mobilne gabinety zawitały do sześciu miejsc w południowo-wschodniej Polsce, tym razem bezpłatne badania profilaktyczne będzie można wykonać w miejscowościach turystycznych na terenie całego kraju. Pierwszy przystanek na trasie to mazurskie Giżycko.

Podczas pilotażu „Drogi do Zdrowia z PZU” mobilne gabinety medyczne przemierzyły w czerwcu około 3500 km i odwiedziły Zamość, Rzeszów, Stalową Wolę, Hrubieszów, Świdnik i Lublin. Łącznie wykonaliśmy blisko 3000 badań i konsultacji medycznych, a dzięki szybkiej reakcji lekarzy 6 pacjentom dosłownie uratowano życie. Ich stan był na tyle poważny, że trzeba było wezwać karetkę i odwieźć ich do szpitala.

Podobnie jak w czerwcu, podczas wakacyjnej edycji Drogi do Zdrowia z PZU wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań, takich jak USG płuc, spirometria, EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi. Wyniki na miejscu oceni internista, a w przypadku spirometrii i USG płuc – pulmonolog. Można będzie także sprawdzić zmiany skórne i skorzystać z porad dermatologa, a także wykonać analizę składu ciała podczas konsultacji z dietetykiem.

– Akcję Droga do Zdrowia z PZU rozpoczęliśmy, aby pomóc Polakom w walce z  długotrwałymi następstwami zarówno zachorowań na COVID-19, jak i przerwy w regularnych badaniach i konsultacjach lekarskich. Po miesiącu pilotażu widzimy, że dobrze odczytaliśmy potrzeby w tym zakresie. W naszych mobilnych strefach zdrowia w ciągu czerwcowych weekendów wykonaliśmy prawie 3000 badań i konsultacji. Sukces akcji bardzo nas cieszy i motywuje do jej kontynuowania. W lipcu i sierpniu zawitamy do kolejnych siedmiu miast, przede wszystkim w regionach, gdzie Polacy spędzają wakacje. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania mobilnych stref zdrowia PZU mieszkańców i turystów – mówi dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

W każdym z miast na trasie strefy zdrowia PZU będą czynne w godz. 9.00-19.00. Nie są potrzebne wcześniejsze zapisy, każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich. Akcja potrwa do końca wakacji. W mediach społecznościowych PZU na bieżąco będą podawane informacje o dokładnych lokalizacjach mobilnych stref zdrowia w miejscowościach:

17-18.07 – Giżycko

24-25.07 – Kołobrzeg

31.07-01.08 – Brusy (Pomorze)

07-08.08 – Augustów

14-15.08 – Polańczyk

21-22.08 – Zakopane

28-29.08 – Szklarska Poręba

Wakacyjna edycja „Drogi do Zdrowia z PZU” rozpocznie się w Giżycku. Nasza strefa będzie stać w  Porcie Ekomarina przez cały weekend 17-18 lipca. W sobotę w pobliskiej bazie Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przekażemy również ratownikom pianki neoprenowe i skafandry niezbędne do akcji na wodzie. Modernizacja sprzętu ratowniczego to część pomocy jaką PZU zadeklarował dla MOPR w maju. Nie będzie to jednorazowe wsparcie – największy polski ubezpieczyciel chce pomagać MOPR przez kolejne lata. Współpraca PZU i Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pomoże zapewnić bezpieczeństwo wypoczywającym nad jeziorami turystom. Od dwóch dekad Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe odpowiada za prowadzenie akcji ratowniczych na obszarze 171 km szlaku żeglugowego i 324 km2 jezior.