Dział Analiz DM mBanku ponowie najlepszy w XIV rankingu analityków gazety „Parkiet”

Dział Analiz DM mBanku w XIV rankingu najlepszych analityków i zespołów analitycznych opublikowanym w gazecie „Parkiet”, został uznany za najlepszy w Polsce, podobnie jak rok temu.

Głosowali członkowie 28 zespołów zarządzających z TFI, OFE i asset management, mając do oceny 148 analityków w 13 kategoriach. Za najlepszego analityka technicznego został uznany Piotr Neidek.

Dział Analiz DM mBanku wygrał zespołowo kategorię „biuro maklerskie z najlepszym działem analiz” – drugi raz z rzędu – indywidualnie Piotr Zybała był najlepszy w kategorii  budownictwo i deweloperzy, a Kamil Kliszcz w sektorze energetyka. Piotr Neidek od kilku lat nie ma sobie równych jako analityk techniczny i po raz piąty z rzędu bardzo wyraźnie wyprzedził konkurentów,

Drugie miejsca w swoich kategoriach zajęli pp. M. Marczak – strategia,  J. Szkopek  – sektor przemysłowy (podobnie jak rok temu) i ponownie K. Kliszcz w segmencie spółek paliwowych i chemicznych.

W opublikowanym również rocznym podsumowaniu „Portfel foreksowy Parkietu” zespół mForex –  K. Maliszewski & Sz. Zajkowski – zajął III miejsce.  Siedem z jedenastu prognoz zespołu przynosiło zysk w skali miesiąca, co dało finalną roczną stopa zwrotu wynoszącą 22,41%.

– Ponownie jesteśmy w czołówce rankingu „Parkietu” – zostaliśmy docenieni indywidualnie i jako zespół. Fakt że udaje nam się powtarzać tak dobre wyniki, na tak trudnym rynku, jest miarą jakości naszych codziennych działań mówi Jarosław Kowalczuk, prezes Domu Maklerskiego mBanku. – Oceniają nas zarządzający – eksperci rynku, którzy na bazie naszych analiz podejmują decyzje inwestycyjne. To wielopłaszczyznowy i dogłębny test naszej pracy, z której efektów mogą korzystać wszyscy klienci naszego domu maklerskiego.

źródło: mBank