Działania mFundacji na rzecz edukacji matematycznej docenione przez Politechnikę Warszawską

Politechnika Warszawska przyznała mFundacji brązowy medal 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej. Uczelnia doceniła działania fundacji mBanku wspierające edukację i promocję matematyki.

Według najnowszego rankingu Perspektyw, Politechnika Warszawska to najlepsza uczelnia techniczna i czwarta uczelnia akademicka w Polsce. Przez cały 2015 rok trwają obchody 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej. Wśród inicjatyw jubileuszowych zaplanowano między innymi przyznanie medali za wyjątkowe zasługi dla osób i instytucji, które wybitnie przyczyniły się do rozwoju uczelni. Decyzją Rektora Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jana Szmidta, na wniosek Rady Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych takie wyróżnienie otrzymała mFundacja.

Politechnika Warszawska doceniła szczególne zaangażowanie mFundacji w działania na rzecz popularyzacji matematyki realizowane przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW. W tym roku, w ramach statutowych działań, mFundacja dofinansowała dwie edycje Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich, w których na zwycięzców czekały gwarantowane miejsca na kierunku Informatyka oraz na kierunku Matematyka.

We wrześniu br. Fundacja wsparła natomiast Dzień Popularyzacji Matematyki. Dzięki inicjatywie wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w wykładach, warsztatach, pokazach, a także obejrzeć wystawy i filmy poświęcone matematyce. Wydarzenie adresowane było do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, nauczycieli oraz wszystkich pasjonatów matematyki.

Wyróżnienie przyznane mFundacji przez największą uczelnię techniczną w Polsce to wyjątkowy wyraz uznania dla działań wpierających edukację matematyczną. Jest ono dla nas tym bardziej ważne, że inicjatywy realizowane przez fundację mBanku nie byłby możliwe bez zaangażowania placówek edukacyjnychkomentuje Iwona Ryniewicz, prezes mFundacji. Chcielibyśmy zmienić stereotypowe postrzeganie matematyki, jako nauki trudnej, skomplikowanej i niedarzonej sympatią. Politechnika Warszawska organizuje przedsięwzięcia, które idealnie wpisują się w ten cel  – dodaje.

źródło: mBank