Dzieciaki do Rakiet biorą kurs na Giżycko

W najbliższą sobotę – 20 lipca, akcja Dzieciaki do Rakiet zawita do stolicy Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Mini korty staną w Marinie, gdzie dzieciaki będą mogły spróbować swoich sił w tenisie. W Giżycku pojawi się również Ula Radwańska, jedna z ambasadorek akcji Dzieciaki do Rakiet.

Dzieciaki do Rakiet to inicjatywa Banku BNP Paribas, której celem jest popularyzacja tenisa wśród dzieci, a także ich rodziców i nauczycieli. W ciągu trzech dotychczasowych edycji kilka tysięcy dzieciaków miało szansę złapać tenisowego bakcyla, zaś w 150 szkołach na lekcjach wychowania fizycznego pojawiły się zajęcia z gry w tenisa.

Trwa czwarta edycja akcji, która rozpoczęła się w Warszawie, następnie przeniosła się nad morze (Sopot, Krynica Morska) a teraz zagości na Mazurach. Następnie powróci nad morze, gdzie mini korty staną we Władysławowie i zakończy się w Zakopanem.

Podobnie jak w ubiegłym roku akcję promuje Ula Radwańska, którą będzie można spotkać podczas imprezy w Giżycku.

– W ubiegłym roku miałam okazję zwiedzić kilka eventów w ramach akcji Dzieciaki do Rakiet i pograć w tenisa z dzieciakami. Cieszę się, że w tym roku pojawimy się także w Giżycku. Zawsze jestem pod wrażeniem zaangażowania oraz pasji, którą dzieci wkładają we wszystko, co robią. To także inspiruje mnie jako zawodniczkę. Gram w tenisa od wielu lat, ale wciąż sprawia mi to ogromną radość. Zapraszam wszystkich do wspólnej tenisowej zabawy! – powiedziała Ula Radwańska, czołowa polska tenisistka.

W tym roku do grona ambasadorek akcji Dzieciaki do Rakiet dołączyła także Iga Świątek, którą można było spotkać w Krynicy Morskiej.

– Sport jest bardzo ważnym elementem w życiu każdego człowieka. Tenis gwarantuje dobrą zabawę
i radość z rywalizacji. Lekcje WF to doskonała okazja do tego, by dotrzeć do dzieci i zachęcić je do gry w tenisa. Dzięki temu możemy je zmotywować do rozwijania sportowej pasji. Bardzo się cieszę, że mogę się też do tego troszeczkę przyczynić – być może moja życiowa przygoda, jaką jest tenis, będzie dla kogoś inspiracją do odkrywania tego świata. Zapraszam do udziału w akcji Dzieciaki do Rakiet! – 
powiedziała Iga Świątek, utalentowana tenisistka, ambasadorka akcji Dzieciaki do Rakiet.

Tradycyjnie już jesienią akcja Dzieciaki do Rakiet przeniesie się do szkół. Każda podstawówka w Polsce będzie mogła wygrać sprzęt do gry w tenisa oraz profesjonalne szkolenia dla nauczycieli. Dzięki temu dzieci będą mogły na WF-ie grać również w tenisa.

Konkurs dla szkół wystartuje we wrześniu. Aby wziąć udział, szkoła musi przesłać krótki filmik pokazujący sportowe pasje uczniów. Zgłosić się może każda podstawówka w Polsce, publiczna
i niepubliczna. Do programu w tym roku zakwalifikuje się kolejnych 60 szkół.

Zaangażowanie BNP Paribas w promocję tenisa w Polsce wynika z przeszło 40-letniego globalnego związku Banku z tenisem.

Harmonogram akcji Dzieciaki do Rakiet

  • 20 lipca – Giżycko, Marina
  • 27 lipca – Władysławowo, Aleja Gwiazd Sportu
  • 14-15 sierpnia – Zakopane, Gubałówka

Zapisy na zajęcia prowadzone są przez stronę internetową www.dzieciakidorakiet.pl, a także na miejscu podczas eventów. W zajęciach mogą wziąć wszystkie dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Impreza potrwa od godziny 10:00 do 19:00.

Więcej szczegółów na stronie www.dzieciakidorakiet.pl