ERGO Hestia kształci programistów

ERGO Hestia umożliwia zdobycie kwalifikacji programisty robotów swoim pracownikom. W szkoleniu Bootcamp RPA wzięli udział eksperci zajmujący się likwidacją szkód, windykacji i obsługi klienta. Nowe umiejętności będą wykorzystywać w dziale IT pracując nad rozwiązaniami usprawniającymi procesy operacyjne w firmie.

„Zadaniem uczestników bootcampu była automatyzacja wybranych procesów operacyjnych. W efekcie ich pracy powstało aż 8 robotów, co znacznie przerosło nasze wstępne założenia. Wszystkie opracowane w ten sposób nowe rozwiązania przeszły już testy i będą sukcesywnie wdrażane” – mówi Oskar Jedynasty, dyrektor Działu Automatyzacji w Departamencie IT ERGO Hestii. „Bootcamp RPA to kolejny krok ERGO Hestii w kierunku automatyzacji procesów. Na ten moment nasze procesy operacyjne wspiera już ponad 30 robotów. Do końca roku chcemy podwoić tę liczbę” – dodaje Oskar Jedynasty.

Zorganizowany przez ERGO Hestię Bootcamp obejmował intensywny, 2-miesięczny program szkolenia. Uczestnicy mogli liczyć na wprowadzenie teoretyczne, dzięki któremu poziom ich wiedzy został wyrównany, a następnie zajęcia praktyczne. W szkoleniu wzięło udział 9 pracowników, którzy do tej pory nie zajmowali się zawodowo programowaniem. Wszyscy ukończyli Bootcamp z sukcesem i będą dalej pracować w rozwijając swoje kompetencje w programowaniu.

„Specjaliści ERGO Hestii najlepiej wiedzą, które procesy warto usprawnić w firmie, ponieważ przestrzeń do zmian zauważają w swojej codziennej pracy. Dlatego tworzone przez nich rozwiązania są bardzo praktyczne i skuteczne.  Bez ich specjalistycznej wiedzy i doświadczenia nie byłoby to jednak możliwe” – mówi Oskar Jedynasty, dyrektor Działu Automatyzacji w Departamencie IT ERGO Hestii.

Do programu, który umożliwiał zdobycie kwalifikacji programisty robotów, mogli przystąpić wszyscy pracownicy ERGO Hestii. Zgłosiło się 31 osób, z czego w wyniku dwuetapowej rekrutacji wyłoniono 9 uczestników. Wszyscy z sukcesem ukończyli Bootcamp.