ERGO Hestia w rok 150 razy hybrydowo okrąży ziemię

Ponad 180 mobilnych rzeczoznawców ERGO Hestii każdego roku w drodze do klientów pokonuje 6 milionów kilometrów. W marcu rozpoczynamy wymianę floty „Pomocy ubezpieczeniowej ERGO Hestii” na samochody hybrydowe. Dzięki temu o ponad 1/3 zredukujemy emisję spalin do atmosfery.

Jeszcze w tym miesiącu Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia wyposaży wszystkich swoich rzeczoznawców mobilnych w auta z napędem hybrydowym – Toyota Auris Hybrid. Będzie to najnowocześniejsza i najbardziej przyjazna dla środowiska flota samochodów używanych przez rzeczoznawców ubezpieczeniowych w Polsce.

Mobilni rzeczoznawcy ERGO Hestii w całym kraju odwiedzają klientów w dowolnym miejscu dokonując oceny technicznej uszkodzonego mienia i przy prostych szkodach mogą od ręki podjąć decyzję o wypłacie odszkodowania.

ERGO Hestia od lat utożsamiana jest z innowacyjnymi rozwiązaniami – podkreśla Mirosław Krzewiński, z-ca dyrektora Biura Likwidacji Szkód ERGO Hestii, ds. Mobilnej Obsługi Szkód. Z wprowadzenia tego rozwiązania cieszymy się szczególnie, ponieważ ze względu na skalę będzie mieć zauważalny wpływ na ochronę środowiska naturalnego. Wprowadzenie do floty nowoczesnych samochodów hybrydowych spowoduje spadek emisji samego dwutlenku węgla o ponad 250 ton każdego roku – dodaje Mirosław Krzewiński.

Pierwsi rzeczoznawcy już otrzymali nowe samochody. Wymiana pojazdów rzeczoznawców mobilnych jest kolejnym etapem realizacji strategii zrównoważonego rozwoju. W zakresie transportu ERGO Hestia od lat monitoruje ślad węglowy i konsekwentnie wdraża projekty wpływające na obniżenie jego poziomu. Do najważniejszych z nich można zaliczyć platformę carpoolingową ułatwiającą pracownikom wspólne dojazdy do pracy. Pozwala to nie tylko zmniejszyć uciążliwy wpływ na środowisko, ale również ograniczyć ilość potrzebnych miejsc parkingowych w bezpośrednim otoczeniu firmy. Dla pracowników dojeżdżających do firmy rowerami otworzyliśmy specjalny parking, wyposażony w szatnie i prysznice a każdy z rowerzystów otrzymuje od nas bezpłatny obiad. Badania potwierdzają, że klienci ERGO Hestii polecają likwidację szkód w naszym towarzystwie dwukrotnie częściej niż klienci innych firm ubezpieczeniowych. Jakość likwidacji ERGO Hestii doceniają też fachowcy. Dwa lata z rzędu, w 2014 i 2015 roku, uzyskaliśmy najwyższą ocenę w badaniu satysfakcji pracowników serwisów ze współpracy z ubezpieczycielami – „Złoty Zderzak”.

źródło: Ergo Hestia