Ericsson i LG Uplus zaczynają współpracę w zakresie 5G oraz Internetu Rzeczy (IoT)

  • Ericsson i LG Uplus będą wspólnie pracować nad rozwojem technologii 5G oraz Internetu Rzeczy (ang. Internet of Things – IoT)

  • Współpraca dotyczy infrastruktury IoT, SDN i NFV, sieci dostarczania treści oraz IoT-Advanced.

  • Firmy chcą stać się liderami światowego rozwoju platform 5G i IoT.

Ericsson (NASDAQ: ERIC) i LG Uplus, z siedzibą w Seulu w Korei Południowej podpisały protokół ustaleń, według którego będą współpracować nad rozwojem technologii 5G i Internetu Rzeczy (IoT).

Na mocy tego porozumienia, które trwać będzie według wstępnych ustaleń do 2020 roku, firmy te chcą stać się liderami w rozwoju technologii 5G i IoT. Protokół ustaleń obejmuje cztery kluczowe aspekty: infrastrukturę IoT, w tym wąskopasmowe LTE; programowalne sieci komputerowe (SDN) i wirtualizację funkcji sieciowych (NFV), przygotowujące sieć bazową 5G; globalne sieci dostarczania treści (CDN); oraz technologie IoT-Advanced.

Ericsson i LG Uplus opracują strategię dotyczącą technologii i częstotliwości oraz będą współpracować nad przygotowaniem planu długoterminowego rozwoju sieci. Firmy będą współpracować w wielu dziedzinach, takich jak badania, testy i dzielenie się wynikami, jak również rozwój technologii i sprzętu.

Ulf Ewaldsson, Dyrektor Technologiczny Ericsson, powiedział: Umożliwiając praktycznie nieograniczony dostęp do informacji z każdego miejsca na ziemi o każdej porze, 5G może przynieść ogromne korzyści ludziom, przedsiębiorstwom i społeczeństwu. Realizacja tej przełomowej wizji wymaga silnego ekosystemu w przemyśle, a my cieszymy się mogąc współpracować z LG Uplus nad rozwojem zarówno platform 5G jak i IoT.

Kim Suntae, Dyrektor Technologiczny LG Uplus, powiedział: Przygotujemy się na erę 5G dzięki połączeniu specjalistycznej wiedzy naszego kierownictwa oraz ogromnemu potencjałowi technologicznemu Ericssona. Nasze firmy staną na czele ewolucji sieci poprzez wprowadzenie zaawansowanych technologii na rynki krajowe i zagraniczne dzięki ścisłej współpracy.

źródło: Ericsson