Ericsson przyspiesza wdrożenia na środkowych częściach pasma 5G, wprowadzając ultralekkie rozwiązania Massive MIMO i RAN Compute

  • Ericsson poszerza ofertę wiodących na rynku rozwiązań Massive MIMO. Nowe rozwiązania wykorzystują środkową część pasma, w tym flagowe urządzenie radiowe Massive MIMO 64T, ważące 20 kg
  • Nowe rozwiązania RAN Compute zwiększają efektywność energetyczną, elastyczność wdrażania i wydajność dzięki o 50 procent wyższej przepustowości oraz o 15-20 procent niższemu zużyciu energii
  • Dzięki napędowi Ericsson Silicon, rozwiązania Massive MIMO zwiększają wydajność sieci poprzez zoptymalizowanie efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla

Firma Ericsson (NASDAQ: ERIC) wprowadziła trzy nowe urządzenie radiowe dla rozwiązań Massive MIMO i rozszerzyła portfolio RAN Compute o sześć produktów. Nowe rozwiązania przyspieszą wdrożenie rozwiązań wykorzystujących środkową część pasma 5G. Rozwiązania napędzane są przez Ericsson Silicon – opracowany przez Ericsson system z gamy chipów (SoC), który zapewnia zaawansowane możliwości przetwarzania w celu szybkiej ewolucji energooszczędnych i wysokowydajnych sieci.

Dzięki dostępności nowego zakresu w środkowej części pasma, operatorzy mogą wykorzystać swoje zasoby widma 5G do szybkiego i skutecznego wdrażania usług. Średnie pasmo eliminuje luki w zakresie prędkości, przepustowości i zasięgu między niską a wysoką częścią pasma. Sieci 5G, które będą w stanie korzystać ze środkowej części pasma w odpowiedniej skali, będą mogły zapewnić konsumentom i przedsiębiorstwom pełen potencjał 5G.

Per Narvinger, Head of Product Area Networks w firmie Ericsson, zauważa: „Po pierwszych uruchomieniach 5G nadszedł czas na rozbudowanie sieci 5G poprzez znacznie większe wykorzystanie technologii Massive MIMO. Nowe rozwiązania przyspieszą wdrażanie usług w obrębie środkowej części pasma, osiągając lepszą wydajność dla swoich użytkowników i jednocześnie zmniejszając zużycie energii”.

Podstawa innowacji

Nowa linia ultralekkich, wykorzystujących środkową cześć pasma urządzeń radiowych Massive MIMO 5G firmy Ericsson z anteną zintegrowaną w jednostce radiowej (Antenna-Integrated Radio, AIR) została zaprojektowana w taki sposób, aby ułatwić wdrożenie rozwiązań wykorzystujących środkową cześć pasma przez dostawców usług. Umożliwia to abonentom pełne doświadczenie korzystania z sieci 5G, jednocześnie ograniczając zajmowane miejsce i zwiększając wydajność o ponad trzy razy.

Dzięki masie zaledwie 20 kg nowe jednostki radiowe są o 45% lżejsze niż urządzenia z poprzedniej generacji i o 20% bardziej energooszczędne, wyposażone w pasywne chłodzenie, minimalizujące kosztowne wizyty w celu konserwacji. Urządzenia te mogą być rozmieszczane na wysokich budynkach miejskich, jak również w obszarach podmiejskich i wiejskich do różnych zastosowań, takich jak stały dostęp bezprzewodowy, zastosowania motoryzacyjne, transport i logistyka.

Firma Ericsson rozszerzyła również swój portfel rozwiązań RAN Compute o sześć nowych produktów. Obejmują one zarówno opcje stosowane w pomieszczeniach, jak i zewnętrzne dla rozszerzeń 4G i wdrożenia rozwiązań wykorzystujących środkową część pasma 5G, przy do 50% wyższej wydajności i o 15-20% niższym zużyciu energii.

Najnowsze innowacje Massive MIMO i RAN Compute są zasilane przez Ericsson Silicon z architekturą zapewniającą urządzeniom radiowym Massive MIMO zdolność szacowania kanału w czasie rzeczywistym i ultraprecyzyjnego tworzenia wiązek, co zapewnia wiodący w branży zasięg i doświadczenia użytkownika. Dodatkowe zabezpieczenia zostały wbudowane w ściśle skoordynowany projekt elementów krzemowych i architektury uruchomionego sprzętu, zapewniając ochronę oprogramowania i danych wrażliwych.

Ed Gubbins, Główny Analityk, GlobalData, mówi: „Wprowadzenie nowych rozwiązań odbywa się w odpowiednim momencie, ponieważ operatorzy zwracają uwagę na możliwości kapitalizacji w średnim zakresie pasma 5G. Urządzenia radiowe Massive MIMO firmy Ericsson wyróżniają się w branży kompaktową formą i lekką konstrukcją, co powinno pomóc operatorom w przezwyciężeniu wyzwań związanych z wdrożeniem. Ponadto wyróżniają je również stabilność i siła indywidualnej strategii firmy Ericsson w zakresie rozwiązań krzemowych”.