Ericsson z nagrodą za największy wkład w rozwój 5G w regionie Azji i Pacyfiku

  • Radiowe stanowisko testowe sieci 5G firmy Ericsson wygrywa nagrodę LTE Asia w nowej kategorii “Największy wkład w rozwój 5G”

  • Stanowisko do testów „na żywo” które zostało do tej pory wdrożone w Japonii, Korei Południowej, Szwecji i USA, umożliwia operatorom, partnerom ekosystemów, środowiskom akademickim i analitykom testowanie możliwości 5G w terenie

  • Radiowe stanowiska testowe sieci 5G umożliwiają zapewnienie wczesnej i skutecznej integracji przyszłych usług opartych na 5G

Spośród rekordowej liczby otrzymanych zgłoszeń, niezależne jury składające się z analityków przemysłowych, przyznało radiowemu stanowisku testowemu sieci 5G firmy Ericsson nagrodę Informa Telecoms & Media LTE Asia Award w kategorii “Największy wkład w rozwój 5G”. Kategoria dotycząca sieci 5G w regionie Azji i Pacyfiku  została wprowadzona w tym roku po raz pierwszy.

Celem LTE Asia Awards jest nagradzanie osiągnięć i innowacji na rynku LTE i 5G w Azji. Jak publicznie ogłoszono, badania 5G przez firmę Ericsson wyszły z laboratoriów i trafiły do sieci testów na radiowych stanowiskach testowych Ericsson u jedenastu wiodących operatorów, w tym ośmiu w Azji.

Radiowe stanowiska testowe sieci 5G firmy Ericsson są tam, gdzie innowacje spotykają się z wdrożeniem, umożliwiając operatorom, partnerom ekosystemu, środowiskom akademickim i analitykom testowanie w świecie rzeczywistym możliwości 5G. Poza stworzeniem możliwości demonstracji w terenie wydajności i zastosowań 5G, radiowe stanowiska testowe sieci 5G firmy Ericsson umożliwiają również testowanie w świecie rzeczywistym kluczowych funkcji, takich jak Multipoint Connectivity z Distributed MIMO i 5G-LTE Dual Connectivity, aby zapewnić płynną ewolucję do 5G i szybkie przyjęcie nowych usług opartych na 5G.

Thomas Norén, wiceprezes i szef Radio Product Management, Ericsson, mówi: “Uznanie przez analityków przemysłowych naszego rozwiązania za największy wkład w rozwój 5G jest bardzo ważnym potwierdzeniem pozycji firmy Ericsson jako lidera w zakresie 5G. Radiowe stanowiska testowe sieci 5G firmy Ericsson są wdrażane przez operatorów na całym świecie. W niecały rok, stanowiska testowe przeniosły się z laboratoriów do rzeczywistych środowisk sieci wewnętrznych i zewnętrznych w Japonii, Szwecji i USA, gdzie można je zintegrować z sieciami LTE. “

Radiowe stanowiska testowe sieci 5G firmy Ericsson przyczyniają się do zapewnienia wczesnego i skutecznego przyjęcia nowych usług opartych na 5G, gdy tylko staną się dostępne, do zapewnienia, by operatorzy uzyskali szybki zwrot z inwestycji oraz by użytkownicy i inni beneficjenci 5G wyraźnie doświadczyli różnic wynikających ze stosowania 5G.

Stanowiska testowe koncentrują się na interakcji pomiędzy urządzeniami mobilnymi i sieciami dostępu radiowego, zarówno wewnętrznymi jak i zewnętrznymi. 5G oznacza ewolucję dzisiejszej technologii LTE i jej wzbogacenie nowymi technologiami dostępu radiowego, często w wyższych częstotliwościach. Nowy interfejs radiowy 5G firmy Ericsson, zwany “NX”, jest stosowany w urządzeniach do testów 5G i na stacjach bazowych. Radiowe stanowisko testowe sieci 5G firmy Ericsson wykazało nie tylko rekordową przepustowość, ale także silne współdziałanie między warstwami sieci, pasmami częstotliwości i standardami technologicznymi, które będą pełnić kluczową rolę w zapewnieniu bezproblemowej łączności miliardów podłączonych urządzeń, maszyn i przedmiotów, wspierających aplikacje konsumenckie, biznesowe i przemysłowe.

źródło: Ericsson