eurobank rozpoczął przyjmowanie wniosków o kredyt hipoteczny w programie Mieszkanie dla Młodych. Szansa na dofinansowanie w 2018 roku

Od 2 stycznia 2018 r. osoby planujące zakup nieruchomości mieszkalnej będą mogły starać się o dofinansowanie wkładu własnego z programu Mieszkanie dla Młodych (MdM). W eurobanku już teraz mogą złożyć wniosek o kredyt hipoteczny.

Już po raz drugi Euro Bank S.A. umożliwił Klientom wcześniejsze składanie wniosków kredytowych w programie MdM. Dzięki temu zyskali oni czas na skompletowanie dokumentów, sprawdzenie zdolności kredytowej i weryfikację wniosku. eurobank przedstawi im informacje o możliwości kredytowania.

Na początku stycznia 2018 r. Bank Gospodarstwa Krajowego odblokuje pulę około 380 mln zł, która zostanie przeznaczona na dofinansowanie wkładów własnych. eurobank będzie mógł przekazywać do BGK wnioski o dofinansowanie wkładów własnych od 2 stycznia 2018 r. W przypadku, gdy BGK zaakceptuje wniosek Klienta o dofinansowanie i zarezerwuje dopłatę, eurobank wyda decyzję kredytową.

Decyzja o przyznaniu kredytu hipotecznego jest uzależniona m.in. od weryfikacji dochodów Klienta (z umowy o pracę, cywilno-prawnej lub działalności gospodarczej), a także jego zobowiązań. Dostarczone przez Klienta zaświadczenie o zarobkach powinno być możliwie najbardziej aktualne.

Kredyty hipoteczne z dofinansowaniem w ramach programu MdM będą przyznawane w eurobanku na zasadach określonych w ustawie z dnia 27 września 2013 roku o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (z późniejszymi zmianami).

Szczegóły oferty kredytu hipotecznego dostępne są w placówkach eurobanku, na infolinii, na stronie www.eurobank.pl oraz u Partnerów Sprzedaży.