Faktoring w mBanku dla małych firm w 5 minut

mBank udostępnił faktoring dla klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Decyzja o przyznaniu limitu do 50 tys. zł jest wydawana on-line w ciągu 5 minut. Tyle samo czasu zajmuje decyzja o finansowaniu faktur.

Nowa usługa mBanku jest dostępna w serwisie bankowości elektronicznej przez całą dobę. Oznacza to, że przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, posiadający konto firmowe w mBanku, może w ciągu 5 minut otrzymać decyzję oraz limit faktoringowy do dyspozycji. Bank nie pobiera prowizji za jego przyznanie. Usługa jest powiązana z rachunkiem bieżącym, dzięki czemu klient ma możliwość samodzielnej spłaty lub skorzystania z automatycznego pobrania należnej kwot. Gdy potrzebne jest wydłużenie czasu spłaty należności, wystarczy jedno kliknięcie, aby przesunąć ją o 30 dni od terminu zapadalności faktury.
– Faktoring pomaga utrzymać płynność finansową w sytuacji ciągle rosnących udziałów płatności B2B z kredytem kupieckim. W 2018 roku stanowiły one 31,9 proc. i wzrosły o 2,9 pp. w stosunku do 2017 roku. Ponadto średni okres płatności wystawionej faktury wynosi 30 dni, a realny czas jej zapłaty to 55 dni – mówi Piotr Teodorczyk, dyrektor departamentu klienta firmowego w mBanku.

– Stworzyliśmy produkt skierowany do małych firm, dający szansę na uwolnienie się od zatorów płatniczych i stabilny rozwój. Prosty, w pełni automatyczny proces on-line, umożliwia klientom skorzystanie z faktoringu, kiedy tylko będzie miał taką potrzebę. Przedsiębiorca może wystawić fakturę z odroczonym terminem, bo wie że zaraz po tym, sprzeda ją do mBanku i otrzyma pieniądze w kilka minut. Nie wymagamy informowania kontrahenta o sprzedaży faktury. – dodaje Piotr Teodorczyk

Osobny panel z usługą faktoringu w serwisie bankowości elektronicznej mBanku umożliwia dodawanie faktur i zarządzanie tymi, które już w systemie się znalazły. Klienci mogą wyszukiwać i filtrować listę dokumentów oraz monitorować ich płatność.