Festyn „Bezpieczna droga do szkoły” w Łodzi już w sobotę

W sobotę 26.09.2015 o godzinach 11.00-15.00 przy Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Hufcowej 20a w Łodzi odbędzie się festyn „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem imprezy jest nauka i przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a także poznanie pracy służb ratowniczych. Pomysłodawcami imprezy są pracownicy PZU, a organizatorem Fundacja PZU i Regionalne Centrum Likwidacji Szkód PZU w Łodzi.

W trakcie Festynu goście będą mogli skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych, m.in. nauki zasad poruszania się po drogach dla najmłodszych zorganizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, znakowania rowerów przez Łódzką Komendę Straży Miejskiej, a także spotkanie z psami ratownikami i ich przewodnikami z Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP w Łodzi.

Ponadto przez cały czas trwania Festynu będą dostępne trampoliny, gigantyczne bańki mydlane, możliwość pomalowania twarzy oraz skorzystania z symulatora dachowania PZU. Wolontariusze PZU zorganizują zabawy i konkursy.

Uczestników zachęcamy do oddawania krwi w obecnym na festynie mobilnym ambulansie RCKiK w Łodzi.

„Droga do szkoły jest codziennością w życiu każdego ucznia. Warto jednak na każdym kroku przypominać im, że ulica wymaga od nich szczególnej uwagi. Temu właśnie służy nasz festyn, na który serdecznie zapraszamy wszystkich łodzian. Dzięki wsparciu Fundacji PZU, Regionalnego Centrum Likwidacji Szkód w Łodzi i Organizatorów Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach, a także zaangażowania wolontariuszy PZU udało się nam przygotować wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych” – powiedział Michał Urbaniak z PZU.

„Festyn PZU – Bezpieczna droga do Szkoły”, 26.09.2015 w godzinach 11:00-15:00, przy SP 11 (Łódź, ul. Hufcowa 20a). Wstęp wolny.

źrodło: PZU