Finałowy turniej w ramach cyklu Deutsche Bank Polish Masters

W dniach 18-20 września br. na polu golfowym First Warsaw G&CC w Rajszewie pod Warszawą odbędzie się finałowy turniej w ramach naszego cyklu golfowego Deutsche Bank Polish Masters. Nagrodą dla zwycięzców będzie udział w prestiżowych rozgrywkach golfowych w Portugalii.

 

Tegoroczna edycja to cykl najważniejszych w Polsce amatorskich rozgrywek z wielkim finałem w Rajszewie. Dotychczas, w ramach projektu, odbyło się aż 6 rozgrywek eliminacyjnych na najlepszych polach golfowych w Polsce. Awans do finału wywalczyli najlepsi zawodnicy w pięciu kategoriach handicapowych. Podczas turnieju finałowego w Rajszewie wyłonionych zostanie aż 18-tu zwycięzców, którzy otrzymają zaproszenie na wyjazdowy turniej zorganizowany w prestiżowym ośrodku Penha Longa i hotelu Ritz Carlton w Portugalii.

Równocześnie projekt obejmuje szereg atrakcji dla gości. W ramach finałowych rozgrywek Deutsche Bank Polish Masters odbędzie się piknik wraz z Akademią Golfa, czyli nauką gry w golfa dla początkujących pod okiem profesjonalnych trenerów.

Po raz pierwszy w Polsce, golfiści-amatorzy będą mieli szansę zagrać w turnieju, który na żywo będzie transmitowany w Telewizji Publicznej. Finałowy turniej w Warszawie zostanie wyemitowany podczas 3-godzinnej relacji w TVP Sport HD live (niedziela, 20 września         w godz. 14:00 – 17:00), a informacje o nim ukażą się m.in. w głównych wydaniach wiadomości TVP1, TVP2.

W amatorskim turnieju wezmą udział znani sympatycy tej dyscypliny sportu, a wśród nich oficjalni ambasadorzy naszego turnieju: były hokeista NHL, Mariusz Czerkawski i dyrektor piłkarskiej reprezentacji Polski, Tomasz Iwan.

– Od prawie 10 lat budujemy wizerunek golfa w świadomości Polaków jako znakomitej rozrywki dla całej rodziny. Dlatego cieszy nas fakt, że z roku na rok przybywa graczy, klubów oraz imprez golfowych. W myśl hasła „Passion to perform”, bliskiemu Deutsche Bank, golf
to sport, w którym sprawdzić może się każdy, niezależnie od płci, wieku i sprawności fizycznej – wystarczy tylko znaleźć w sobie pasję –
Leszek Niemycki, Wiceprezes Zarządu Deutsche Bank Polska.

 Harmonogram wydarzenia:

 18 i 19 września – First Warsaw Golf & Country Club, Rajszew

  • Rywalizacja zawodników zakwalifikowanych do finału

20 września – First Warsaw Golf & Country Club, Rajszew

godz. 09:00 – Start rundy finałowej turnieju

godz. 14:00 – Start pikniku golfowego dla zaproszonych gości

  • Kibicowanie najlepszym zawodnikom rundy finałowej Deutsche Bank Polish Masters
  • 3-godzinna transmisja live w TVP Sport HD
  • Nauka gry w golfa pod okiem profesjonalnych trenerów
  • Jazdy testowe najnowszymi modelami Mitsubishi
  • Gry i zabawy dla najmłodszych
  • Catering w restauracji klubowej
  • Ballantine’s Open Bar
  • Muzyka na żywo

godz. 16:30 Ceremonia wręczenia nagród

Więcej informacji na stronie: www.polishmasters.eu

Deutsche Bank i golf

Deutsche Bank od wielu lat angażuje się w renomowane wydarzenia golfowe w Europie i na świecie. Do niezwykle popularnych należy rozgrywany w Bostonie turniej Deutsche Bank Championship, w którym wielokrotnym zwycięzcą był m.in. światowej klasy sportowiec – Tiger Woods. Turniej jest częścią legendarnego US-PGA-Tour. Przez wiele lat Bank współorganizował  także doskonale znany wszystkim golfistom na świecie Deutsche Bank Players’ Championship of Europe oraz Deutsche Bank Ladies’ Swiss Open, prestiżowy turniej dla kobiet odbywający się w ramach cyklu Ladies European Tour.

W Polsce Deutsche Bank od blisko 10 lat patronuje cyklowi turniejów golfowych Deutsche Bank Pro-Am Tour – opartemu na wspólnej rywalizacji zawodowców z amatorami. W 2012 roku  dzięki zaangażowaniu Banku i organizatorów, cykl zyskał międzynarodowy wymiar w oparciu o ligę Pro Golf Tour. W latach 2013-2014 turniej Deutsche Bank Polish Masters był finałowym turniejem europejskiego cyklu i zgromadził najlepszych zawodników ligi Pro Golf Tour. Tegoroczna edycja to cykl amatorskich rozgrywek z wielkim finałem w Portugalii. Deutsche Bank jest również sponsorem Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup – prestiżowego wydarzenia golfowego dla kobiet.

Szczegółowe informacje o turniejach Deutsche Bank dostępne są na stronach:
www.polishmasters.eu    www.deutschebankchampionship.com

źródło: Deutsche Bank