Firmowe Ewolucje: Bank Zachodni WBK podpowiada, jak zrobić biznes na plastiku

W środę, 4 listopada br., o godz. 22.15 w TVP1 zostanie wyemitowany kolejny odcinek „Firmowych Ewolucji”. Bohaterem będzie firma specjalizująca się w realizacji wysokiej jakości systemów konstrukcji aluminiowych, których odbiorcami są zazwyczaj firmy z branży budowlanej. Natomiast w rolę mentora wcieli się Paweł Pomorski, projektant przemysłowy, współwłaściciel firmy Malafor design laboratory.

Rynek budowlany cechuje się bardzo dużą zmiennością, w tym sporym przestojem, który następuje na początku roku. Jednak na sytuację w branży wpływają również inne czynniki takie jak budżet unijny czy akcje specjalne, jak choćby organizowane w 2012 roku Euro 2012. Dlatego firmy, które opierają swoją działalność na współpracy z firmami budowlanymi, często zmagają się z dużą niestabilnością. Podobna sytuacja ma miejsce w MT Plastics, dla której najważniejszym wyzwaniem jest dotarcie z produktami również do klienta detalicznego. Z pomocą firmie przychodzi Paweł Pomorski, zaproszony przez Bank Zachodni WBK do udziału w „Firmowych Ewolucjach”.

MT Plastics to firma, która od kilkunastu lat zajmuje się produkcją wyrobów okołobudowlanych głównie z poliwęglanu. Wśród największych problemów spółki można wymienić: niewielkie doświadczenie na rynku odbiorcy detalicznego, ograniczenia technologiczne wynikające z posiadanego parku maszynowego oraz duża konkurencja rynkowa w zakresie wystandaryzowanych produktów detalicznych produkowanych z poliwęglanu. Szczegółowej analizy sytuacji MT Plastics dokonają Paweł Pomorski, projektant przemysłowy, oraz eksperci z zakresu finansów, HR czy marketingu. Na jej podstawią doradcy przygotują plan działań, który pomoże rozwinąć skrzydła firmie MT Plastics.

Najbliższy odcinek „Firmowych Ewolucji” zostanie wyemitowany na antenie TVP1 w środę, 4 listopada, o godz. 22.15. Natomiast później wszyscy przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z porad ekspertów, zadając im pytania na stronie: https://firmoweewolucje.bzwbk.pl/.

źródło: Bank Zachodni WBK