Firmy MasterCard i WISeKey umożliwią dokonywanie płatności za pomocą luksusowych zegarków

Firmy MasterCard i WISeKey poinformowały o nawiązaniu współpracy w celu umożliwienia dokonywania płatności zbliżeniowych za pomocą luksusowych zegarków i innej galanterii elektronicznej (tzw. wearables). WISeKey współpracuje już z wieloma producentami luksusowych zegarków, m.in. z firmą Bulgari, która korzysta z opatentowanego oprogramowania zabezpieczającego WIS.WATCH firmy WISeKey.

Rozpoczęcie współpracy pozwoli firmie MasterCard dodać nowe urządzenia do obecnych inicjatyw umożliwiających dokonywanie płatności za pomocą wszelkiego rodzaju urządzeń i gadżetów — od opasek fitnesspo lodówki.

Nasza współpraca z WISeKey to doskonały przykład na to, jak funkcja płatności może przynieść ogromne korzyści szerokiej gamie producentów urządzeń oraz zapewnić ich klientom wygodę i bezpieczeństwo podczas zakupów” — powiedziała Sherri Haymond, wiceprezes działu płatności elektronicznych i laboratoriów w firmie MasterCard. „Pracując razem, możemy połączyć nasze innowacje i doświadczenie, aby zmieniać sposób płacenia za zakupy”.

Dzięki zaangażowaniu obu firm w zwiększanie bezpieczeństwa płatności, zarówno w świecie fizycznym, jak i cyfrowym, MasterCard zintegruje swoją technologię płatności z rozwiązaniami Cryptographic Root of Trust for IoTi NFCTrusted firmy WISeKey. Dzięki temu klienci będą mogli bezpiecznie płacić za zakupy za pomocą swojego ulubionego zegarka lub innych urządzeń typu wearables.

Współpraca firm WISeKey i MasterCard zapewni producentom luksusowych, inteligentnych zegarków i innych urządzeń typu wearables nowe możliwości handlowe i marketingowe. Potencjał usprawnienia komunikacji z klientami może zwiększyć ich lojalność i sprawić, że będą powracali do danej firmy” — powiedział Carlos Moreira, dyrektor generalna WISeKey.

źródło: MasterCard