Getin Bank z najkorzystniejszą ofertą kredytów samochodowych

Getin Bank po raz kolejny został liderem rankingu kredytów samochodowych przygotowywanym przez serwis TotalMoney.pl. Oferta Banku zajęła pierwsze miejsce zarówno w zestawieniu rozwiązań dla sfinansowania aut nowych, jak i używanych. Eksperci portalu docenili niskie koszty całkowite kredytów Banku, oraz atrakcyjne miesięczne raty.

Październikowy ranking kredytów samochodowych TotalMoney.pl opracowano dla dwóch kategorii aut: nowych i używanych (pochodzących z 2012 r.). W obu przypadkach autorzy zestawienia przyjęli założenie, że o kredyt ubiega się dwuosobowa rodzina nieposiadająca innych zobowiązań kredytowych oraz z dochodami w wysokości 4 304 zł netto, które uzyskują z umów o pracę na czas nieokreślony. Modelowi klienci poszukują kredytu samochodowego z okresem spłaty wynoszącym 5 lat i dysponują środkami na wkład własny.

W zestawieniu nowych aut przedmiotem pożyczki stał się Fiat Punto Young. Samochód ten kosztuje 41 400 zł. Kwota kredytu, ze względu na posiadane oszczędności, wyniosła natomiast 33 120 zł. W drugiej kategorii wyliczenia przygotowano dla Fiata Punto Evo, którego wartość rynkową wyceniono na 23 900 zł. Modelowa rodzina zdecydowała się na kredyt w wysokości 19 120 zł.

Oferta Getin Banku okazała się bezkonkurencyjna w obu zestawieniach. Przy przyjętych przez portal założeniach miesięczna rata kredytu samochodowego dla nowego pojazdu wyniosła 624,86 zł, a całkowity koszt jedynie 4 330 zł. W wariancie dla aut z rynku wtórnego te kwoty ulokowały się na poziomie 369,55 zł i 3 025 zł. Podane koszty nie uwzględniają wymaganego przez cały okres kredytowania ubezpieczenia AC.   Wysoka pozycja Banku to zasługa atrakcyjnych warunków – niskiego oprocentowania i kosztów kredytów, a także atrakcyjnych miesięcznych rat.

źródło: Getin Bank