Go SMS w Avivie – klienci lubią bezpośrednio przesyłać dokumenty szkodowe

Co czwarty klient zgłaszający szkodę z ubezpieczeń komunikacyjnych w Avivie skorzystał z nowego narzędzia – SMS z linkiem do bezpośredniego przesyłania dokumentów. Opracowane wewnętrznie rozwiązanie, zwane Go SMS, działa od 8 maja.

Pracownik Avivy może wysłać do klienta SMS z unikalnym linkiem. Po jego otwarciu klient może przesłać dokumenty dotyczące szkody, które ma zapisane na dysku lub galerii, albo zrobić zdjęcie i je załączyć. Może też wpisać dodatkowe informacje w specjalnym polu. Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o rodzaj pliku – mogą to być zdjęcia, filmiki, notatki głosowane lub pdf-y.

– Przesłane dokumenty trafiają bezpośrednio do pracownika zajmującego się sprawą, który może od razu podjąć działania i często zlikwidować szkodę od ręki. Klienci chwalą szybkość i łatwość przesyłania dokumentów wprost do pracownika, bez potrzeby instalowania aplikacji na swoim smartfonie – mówią Katarzyna Ciesielska i Jakub Babiak, pracownicy Avivy, współtwórcy rozwiązania.

Poszukujemy usprawnień i dostosowujemy nasze procesy do zmieniających się potrzeb klientów. Chcemy, aby cyfrowy model obsługi, nasz cel strategiczny, kształtował postrzeganie Avivy jako firmy nowoczesnej i otwartej na potrzeby klienta – dodaje Ewa Chwaja, menedżer sekcji likwidacji szkód komunikacyjnych w Avivie.

Narzędzie Go SMS zostało stworzone przez pracowników Avivy i wygrało drugą edycję wewnętrznego hackathonu. Organizując takie wydarzenia (dotychczas odbyły się cztery edycje), Aviva wspiera generowanie nowych pomysłów przez pracowników.